Microsoft Edge Yandex üzerinden aratıyor

Microsoft Edge üzerinden bir şey aratınca Yandex kullanarak aratıyor. Nasıl değiştirebilirim bunu?

Varsayılan arama motorunu değiştirin.
  1. Microsoft Edge'i açın.
  2. google.com'a gidin.
  3. Sağ üstte ayarlar ve diğer işlemler. Ayarlar'ı tıklayın.
  4. "Gelişmiş ayarlar" bölümünde gelişmiş ayarları görüntüle'yi tıklayın.
  5. "Adres çubuğunda şununla arama yap" seçeneğinin altında değiştir'i tıklayın.
  6. Google arama.

Ben böyle çözmüştüm.
microsoft edge.png

İlk önce ayarlara gidin:

Ekran görüntüsü 2021-05-18 182755.png

Sonrasında ise "gizlilik, arama ve hizmetler" bölümüne tıklayın. Aşağıya inin ve "adres çubuğu ve arama" yazan bölüme tıklayın.

Ekran görüntüsü 2021-05-18 182858.png

En sonunda ise çizerek gösterdiğim yerden istediğiniz arama motorunu seçebilirsiniz.

HDJSKFDSHJKFS.png

Edit: Nedenini bilmiyorum ama son 2 resim kalitesiz görünüyor, resmin üzerine basarak tam ekrana alıp daha kaliteli bir şekilde bakabilirsiniz.

Abi sorun şu bilgisayarı formatladım edge kuruldu sorunsuz. Yazıyı seçiyorum webde ara çıkmıyor sadece bingde ara çıkıyor.Normalde adres çubuğunda googleden arıyor sorun yok ama bir yazıyı seçip webde ara kısmı çıkmıyor.

Edge arama kutusunda kendi arama motorunu zorunlu kılıyor. Şu ayarı değiştirirsen oraya yazarsan otomatik adres çubuğuna yazıyor.

edge://settings/search

Screenshot_3.png

Tarayıcıların yeni sekme sayfasındaki arama kutusu yerine, adres çubuğunu kullanmanız faydalı olacaktır. Hatta benim gibi yeni sekme sayfasında ''Mue'' gibi daha detaylı ayar ve az kaynak kullanan uzantıyı kullanabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı