Microsoft Flight Simulator 2020 yükleme ekranında takılıyor

Osefcelik41

Centipat
Yer
Kocaeli/Gölcük
Daha fazla  
Meslek
Lise Öğrencisi
Birçok zorluk ile sonunda indirdiğim MFS 2020 oyunu açılırken oyun yükleniyor ve o ekranda kalıyor.

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Yükleme yapıyor. Ne zamandır bekliyorsunuz? Bildiğim kadarıyla en az 2 saat sürüyor o ekran.

Microsoft iade etmeyelim diye taktik uygulamış.

Hayır dün geceden beri açık yüklemeyi yaptı. Hatta Update check ekranını da geçti oyunun açılma ekranı bu ama oyun açılmıyor :D.

Oyunu Steam üzerinden mi yoksa Gamepass üzerinden mi oynuyorsun? Steam ise oyun dosyalarını doğrulatıp tekrar deneyin.
Microsoft Store üzerinden oynuyorum.
İn.

İnanılır gibi değil. Az önce indirirken aynı şekilde takıldı. Dedim bir sosyale bakayım. Karşıma bu konu çıktı şaka gibi.

İndirme konusunda MFS'nin sunucuları çökmüş ben Allah'tan geceden indirdiğim için sabaha yüklüydü.
Ne kadar haksız bir şey. Bende aynı sorunu okudum bugün.

İndirme işlemi Launcher'dan oluyor evet saçma olmuş iade etmeniz imkansız. Bunu düşünme sebepleri oyun Game Pass'de de var muhtemelen kar edemeyeceklerini düşündüklerinden böyle bir şey yapmışlar. Oyunun indirmesi Steam üzerinden olsaydı bu sunucu çökmesi olmazdı en azından rahat indirirdik. Madem yeterli altyapısı yok bulaşmayacaktı Launcher'dan indirmeye :)

Arkadaşlar aynı sorunu bende yaşıyorum çözümü nedir?

Silip yeniden yüklemek :):)
Şaka gibi ancak eksik ya da hatalı dosya indiğinde update ekranı tam bahsettiğiniz yerde kalıyor. İlk indirmemde sorunsuzca oyuna girip oynadım ve daha sonra silmek zorunda kaldım. İkinci ve üçüncü indirmelerimin her birinde download esnasında takılmalar yaşadığı için bu ve benzeri birçok hata aldım. Oyun download ve kurulumu aynı anda yapıyor cpu ve gpu %100 yük altında çalışıyor, o yüzden simge durumuna geçirip kesinlikle başka yük bindirmemeniz gerekiyor download bitene kadar. Bu da epey uzun bir süre demek. (Küçük bir not; Kesinlikle download pause yapmayın :):) 49 GB inen veri pause yapıldıktan sonra 20ye gerilemişti)

Yeni konular

Geri
Yukarı