Microsoft her kullanıcıya özgü sürüm üretmeli

Biraz fazla iddialı oldu hocam en iyi işletim sistemini size göre söyler misiniz lütfen? Ayrıca o cümlede tonla hata var.
Düzeltir misin hataları? Bende öğreneyim?? En iyi işletim sistemi diye bir şey yok. Ama illa böyle bir iddia da bulunacak olsam düzenli geliştirilen Linux dağıtımları için bu iddia da bulunurdum.

Düzeltir misin hataları? Bende öğreneyim? En iyi işletim sistemi diye bir şey yok. Ama illa böyle bir iddia da bulunacak olsam düzenli geliştirilen Linux dağıtımları için bu iddia da bulunurdum.

En basitinde. "tek bir şirket tarafından geliştirilmesine rağmen bütün parçaların unified olmaması mı?" kısmı bir hata mesajıdır. Günümüzdeki birçok işletim sistemi dediğiniz mantıkta ve diğer parçalar konusu distribütör firmalara kalmış içerikler bunun Microsoft ile yakından uzaktan alakası yok. Pazarlama politikası gereği düşünebilirsiniz. Linux Windows ile rekabet edemeyecek bir işletim sistemi daha doğrusu rekabet halinde olan bir OS yok çünkü Windows en iyisi.

En basitinde. "tek bir şirket tarafından geliştirilmesinre rağmen bütün parçaların unified olmaması mı?" kısmı bir hata mesajıdır. Günümüzdeki birçok işletim sistemi dediğiniz mantıkta ve diğer parçalar konusu distribütör firmalara kalmış içerikler bunun Microsoft ile yakından uzaktan alakası yok. Pazarlama politikası gereği düşünebilirsiniz. Linux Windows ile rekabet edemeyecek bir işletim sistemi daha doğrusu rekabet halinde olan bir OS yok çünkü Windows en iyisi.
Ben en iyi işletim sistemi olduğunu düşünmüyorum. Çünkü bloatware dolu. Ben kendim düzeltiyorum kullanmak için.

Ama Windows dışında başka bir Microsoft ürünü kullanmıyorum. Sistem bütünlüğünü korumak, kararlığını sağlamak ve performansı daha da artırmak için 15 - 20 FPS daha az alır, GNU/Linux OS kullanırım.

En basitinde. "tek bir şirket tarafından geliştirilmesine rağmen bütün parçaların unified olmaması mı?" kısmı bir hata mesajıdır. Günümüzdeki birçok işletim sistemi dediğiniz mantıkta ve diğer parçalar konusu distribütör firmalara kalmış içerikler bunun Microsoft ile yakından uzaktan alakası yok. Pazarlama politikası gereği düşünebilirsiniz. Linux Windows ile rekabet edemeyecek bir işletim sistemi daha doğrusu rekabet halinde olan bir OS yok çünkü Windows en iyisi.
Outsource onun adı. Microsoft minimal derece de outsourcing yapıyor Windows için. MacOS ve Windows'u ele alalım. MacOS'in dekorasyon ve menü sistemi onun için geliştirilen uygulamaların bir şekilde daha bütün halde görünmesini sağlıyor. Böylece ne kullanırsan kullan, MacOS işletim sisteminin bir parçasıymış gibi hissediyorsun. Windows'ta ise core OS parçaları için bile böyle bir durum söz konusu değil. Explorer.exe tek bir executable olmasına rağmen Windows shell ve folder explorer görevi görüyor. Dolayısıyla folder explorer olan parçası donduğunda shellde donuyor. Watch dog processleri bile toparlama konusunda yavaş kalıyor. Yine explorer.exe için, core OS parçalarının diğer kısımları daha yeni ve modern hissettirirken, explorer'in içi hala Windows Vista döneminden kalma. Ki ayrıca bu cümleyi savunmak için kuruyorsan daha da vahim. Düşünsene koca Microsoft, outsource yaptığı ürün için bir design principle belirlememiş. :D

Outsource onun adı. Microsoft minimal derece de outsourcing yapıyor Windows için. macOS ve Windows'u ele alalım. MacOS'in dekorasyon ve menü sistemi onun için geliştirilen uygulamaların bir şekilde daha bütün halde görünmesini sağlıyor. Böylece ne kullanırsan kullan, macOS işletim sisteminin bir parçasıymış gibi hissediyorsun. Windows'ta ise Core OS parçaları için bile böyle bir durum söz konusu değil. Explorer.exe tek bir executable olmasına rağmen Windows Shell ve folder Explorer görevi görüyor. Dolayısıyla folder Explorer olan parçası donduğunda Shell'de donuyor. Watch dog processleri bile toparlama konusunda yavaş kalıyor. Yine explorer.exe için, Core OS parçalarının diğer kısımları daha yeni ve modern hissettirirken, Explorer'in içi hala Windows Vista döneminden kalma. Ki ayrıca bu cümleyi savunmak için kuruyorsan daha da vahim. Düşünsene koca Microsoft, outsource yaptığı ürün için bir design principle belirlememiş. :D

Bana bak burada gereksiz havalara/şov yapmaya gerek yok bir de en başta outsource diye belirtmiş. Ben bilmeden burada kolpa sıkıyorum zaten. Forumda İngilizce terimlerin Türkçe manası/anlamı ile kullanmak forum kurallarında yazmaktadır. Ve bu cümledede macOS dizayn ve dekorasyon dışında yeniden doğru kelime bulamadım. İyi günler dilerim beyefendi.

Bana bak burada gereksiz havalara/şov yapmaya gerek yok bir de en başta outsource diye belirtmiş. Ben bilmeden burada kolpa sıkıyorum zaten. Forumda İngilizce terimlerin Türkçe manası/anlamı ile kullanmak forum kurallarında yazmaktadır. Ve bu cümledede macOS dizayn ve dekorasyon dışında yeniden doğru kelime bulamadım. İyi günler dilerim beyefendi.
Öyle bir kural yok, ona yakın bir kural var. Ama o da yabancı makaleyi çeviri yapılmaksızın yasaklıyor.
1713198128935.png

Gayet anlaşılır ve açık bir yazı yazdım. Yükselmenin de anlamı yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı