TurkNet 75 Mbps yerine 0.5 Mbps veriyor

Hat değerlerine nasıl bakılacağını bilmiyorsan modemin markasını internette aratarak bulabilirsin örnek TP-Link modemlerde hat değerlerine bakma.

Merhaba arkadaşlar. TurkNet'den bir internet aldık 75 Mbps hız paketi aldım ama komik gelebilir 0.5 Mbps alıyorum.

Hat değerlerinden ayrıca göknet gibi internet üzerinden altyapı incelemesi yaparak sonuça varmak daha kesin olur. Bu şekilde net bir bilgiye varamayız. 4 yıllık bir modem olması sorunlu olacağı anlamına gelmiyor. Aslında modeme bağlı olmakla birlikte normal ev için yeterli bir modem bunlar. O kadar ciddi bir kayıp olması da çok zor. Önceden de aynı şekilde olması lazım ayrıca. Ha tabii dediğimiz gibi desteklemesi de gerekiyor. Altyapı 50 destekler sana 50 gelir Max. 75 aldın diye 75Mbps gelecek anlamına gelmiyor.

Ekran görüntüsü 2024-04-29 204507.png

Hat değerlerinden ayrıca göknet gibi internet üzerinden altyapı incelemesi yaparak sonuça varmak daha kesin olur. Bu şekilde net bir bilgiye varamayız. 4 yıllık bir modem olması sorunlu olacağı anlamına gelmiyor. Aslında modeme bağlı olmakla birlikte normal ev için yeterli bir modem bunlar. O kadar ciddi bir kayıp olması da çok zor. Önceden de aynı şekilde olması lazım ayrıca. Ha tabii dediğimiz gibi desteklemesi de gerekiyor. Altyapı 50 destekler sana 50 gelir Max. 75 aldın diye 75Mbps gelecek anlamına gelmiyor.
altyapı sorgusunda 65 çıktı zaten altyapının 0.5 mbps olacağını düşünmüyorum

Ekran görüntüsü 2024-04-29 204720.png

İç tesisatında sorun var gibi ama yine de hattına 43 Mbps geliyor kablolu test yapma şansın var mı?

altyapı sorgusunda 65 çıktı zaten altyapının 0.5 mbps olacağını düşünmüyorum

Eki Görüntüle 2181961
Değerler normal. Yüksek ihtimalle benim de düşündüğüm iç tesisat ile alakalı bir problem. Zaten max alabileceğin değeri de aslında alıyorsun. Tabi bu sana yansımıyor. Bunu da arkadaşın dediği gibi kablolu olarak denemen lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı