Microsoft hesabına sürekli giriş denemesi maili geliyor

• Konuyu başlatan pyrov
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 226

pyrov

Hectopat
Makaleler
4
1709982180230.png

Daha bunun gibi en az 200 tane daha var. Neden oluyor olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Vallahi ben de bıktım aynı durumdan. Bir şekilde mail adresini bir yerden bulmuşlar, sürekli deniyorlar. Şifreni sağlam tut, iki faktörlü girişi aç. Onun dışında bir şey yapmaya gerek yok.

Eki Görüntüle 2136527

Daha bunun gibi en az 200 tane daha var. Neden oluyor olabilir?

Büyük ihtimalle birisi bir açıktan, giriş yaptığın bir siteden vb. senin Microsoft hesabının mailini buldu ve sürekli giriş yapmayı deniyor. İki faktörlü doğrulamayı aç ve hesabının şifresini değiştir. Ayrıca bilgisayarda isen Malwarebytes ve Kaspersky virus removal tool ile bilgisayarını tarat. Mobilde isen şu rehberi uygula:Rehber: Telefona bulaşan zararlı yazılım (virüsler) nasıl silinir

Aynısını bende yaşıyorum.

Sanırım Microsoft'un verilerini çalmış olabilirler. Zaten bu mesajda anlattım detaylı detaylı.

Büyük ihtimalle birisi bir açıktan, giriş yaptığın bir siteden vb. senin Microsoft hesabının mailini buldu ve sürekli giriş yapmayı deniyor. İki faktörlü doğrulamayı aç ve hesabının şifresini değiştir. Ayrıca bilgisayarda isen Malwarebytes ve Kaspersky virus removal tool ile bilgisayarını tarat. Mobilde isen şu rehberi uygula:Rehber: Telefona bulaşan zararlı yazılım (virüsler) nasıl silinir

Şifrem güçlü ve mfa açık teşekkürler. Tarama yapıyorum şimdi.

Problem değil ancak yine de şifrenizi değiştirmenizi öneririm. Hem telefona hem bilgisayara yaparsanız daha güvenli, iyi olur.

Mail sızdırılmış muhtemelen, 2FA aktif olup güçlü bir şifre kullandıktan sonra endişeye gerek yok.

Aynen öyle hocam, yine de bir ne olur ne olmaz yapsın tarama sanırım bu aralar herkesin sızdırıldı.

Bu Microsoft hesabı dediğiniz Outlook falan mı arkadaşlar? Mail hesaplarımız mı sadece?

Bir de 2 Adımlı koruma açıksa ve şifre zor ise bir şey yapmaya gerek yok mu? Yoksa şifre değiştirmeye gerek var mı?

Ayrıca Kaspersky tarama yeterli midir?

Yeni konular

Geri
Yukarı