Çözüldü Microsoft ISO İndirmeyi Kısıtladı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Microsoft, kendi sitesi dışından gelenlerin ISO indirmesini engelledi. Eskiden Fido script ile yapılan bu işlem artık çalışmıyor. Bu yüzden bizim de bütün ISO linklerimiz şu anda patlamış durumda. ISO'ları başka bir yerde barındırmamız gerekecek, en azından sorun çözülene ya da alternatif bir yöntem bulunana kadar.

Bu durum Rufus'u da TechBench'i de etkiledi. Artık buralardan da ISO indirmek mümkün değil.

Zorunlu Not: Microsoft'un kendi sitesinden ISO indirmeye devam edebileceğiz arkadaşlar. Gereksiz panik yapmayınız.

Uzun zamandır sitede Linux rehberleri yapma planım vardı, Microsoft'un bu kararı ve SteamOS'un tekrar aktif olmasıyla birlikte bu isteğim daha da arttı. Ülkece açık kaynağa yönelmemiz lazım uzun vadede.

Son düzenleme:
Ben şimdi Rufus'tan Windows 10 indirip yine Rufus'tan yazdırmıştım. Şimdi bu USB çöp mü oldu? @Recep Baltaş
Nasıl böyle bir bağ kurdunuz bilemiyorum ama hayır, mevcut ISO dosyaları neden çöp olsun ki? Bunu düşündürecek bir durum yok yazıda.

Yani o USB sonsuza kadar Windows 10 Pro USB'si olacak :D. Tek USB'm vardı o da çöp oldu kısmen. Dosya atamayacağım maalesef.
USB belleğiniz neden çöp oldu? İçine dosya da atmaya devam edebilirsiniz. Sizde bir çöp takıntısı sezdim hocam.

ISO çöp oldu, USB çöp oldu. Yahu sizin için sorun olan bir şey yok :)

Tam da yeni bilgisayar almıştım ve eskiden yüklemiş olduğunuz BIOS ayarları bilgisayar ayarları hakkında olan tüm videoları saniyesi saniyesine izledim ve şu anda elimdeki tek eksik Windows ISO dosyası USB belleği çıkartıp önüme koydum derken bu konuya denk geldim USB ile bakışıyoruz kovboy filmine döndü.

Tam da yeni bilgisayar almıştım ve eskiden yüklemiş olduğunuz BIOS ayarları bilgisayar ayarları hakkında olan tüm videoları saniyesi saniyesine izledim ve şu anda elimdeki tek eksik Windows ISO dosyası USB belleği çıkartıp önüme koydum derken bu konuya denk geldim USB ile bakışıyoruz kovboy filmine döndü.
Şimdilik https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=691209 bu Tool'u kullanın hocam.

Hala ISO indirilebiliyor? Neden kıtlık var gibi bir tepki veriyorsunuz anlamadım.

Artık sadece şu sayfadan indirilebiliyor. Böylece sahte sayfaların önüne geçildi.😁😁😁😁👍
Not: Windows 10 sayfasını Chrome'daki mobil görünümden açmanız gerekmekte. Diğer türlü Media Creation Tool'a atıyor otomatik olarak.
Not2: Mobil görünüm özelliği Chromium tabanlı tüm tarayıcılarda var. Sağ tık incele yapmanız gerek.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı