Microsoft.NET Framework v2.0.50727 machnine.config ayrıştırılırken hata

Atem Kaner

Kilopat
Makaleler
3
Arkadaşlar Ben Her Zaman Bazı Programları Açmak İstediğimde Bu Hatayı Veriyor.

C\Windows\Microsoft.NET\v2.0.50727\config\machnine.config ayrıştırılırken hata ...

Ayrıştırıcı 0xC00CE556 hatasını döndürdü.

Ve Sonra Uygulama Açılmaz.

Nedenini Bilenler Var Mı? Denetim Masasından Windows Güncelleştirmelerinden 4.0 Kaldırdım. Ama Yine Devam Ediyor. Ve Artık Tak Etti. Frameworka İhtiyaç Duyan Hiçbir Oyun, Uygulama Çalışmıyor.

Bilgisayar 64 Bit'mi ? 64 Bit makineye, 32 Bit Framework yüklemeden 64 Bit Framework yüklersen bu hatayla karşılaşabiliyormuşsun.

Bilgisayar 64 Bit'mi ? 64 Bit makineye, 32 Bit Framework yüklemeden 64 Bit Framework yüklersen bu hatayla karşılaşabiliyormuşsun.

Hayır 32 Bit :) Ve 32 Bit Yükledim.

İlk zamanlarda yoktu bu baş belası hata. Ama sonra birden hata verdi. Framework'u Destekleyen Uygulamalar, Başlangıçta Çalışan Uygulamalar Birden Hata Veriyor.

Başlat Menüsü > Donatılar > Komut istemi'ne sağ tıkla Yönetici Olarak Çalıştır de. Sonra Komut satırına sfc/scannow komutunu gir. Sistem bir tarama yapacak. Bozuk bir şey varsa düzeltmesi lazım.

Sorun çözülmezse https://www.quickbase.com/up/bdyb852bp/g/rc/en/va/DotNetChecker.exe Bu adresten bunu indir. Framework versiyonlarını test etsin. Versiyonlarda hata varsa bildirecektir. Log dosyalarını da buraya koyarsan yardımcı olabiliriz.

Konu eski ancak çözüm yazılmamış, yine de arayanlar olabiliyor kesin çözümü alttaki gibidir.

1. Klasörün adres çubuğuna ya da çalıştır(windows+r tuşu)'a %windir%\Microsoft.NET\Framework\v2.0.50727\CONFIG\ yazıyoruz ve enter'a basıyoruz.
  2. Açılan klasörde machine.config.default dosyasını kopyalıyoruz ve aynı klasöre yapıştırıyoruz. Yönetici izni isteyecektir, yönetici iznini vermek için devama tıklıyoruz ve kopyaladığımız dosyanın adı muhtemelen machine.config - Kopya.default oluyor.
  3. Hemen üstteki machine.config dosyasının adını değiştirip ya da silip, kopyaladığımız machine.config.default yani yeni adıyla machine.config - Kopya.default dosyasının adını machine.config yapıyoruz ve sorunuz çözülüyor.

Son düzenleme:
Konu eski ancak çözüm yazılmamış, yine de arayanlar olabiliyor kesin çözümü alttaki gibidir.

1. Klasörün adres çubuğuna ya da çalıştır(windows+r tuşu)'a %windir%\Microsoft.NET\Framework\v2.0.50727\CONFIG\ yazıyoruz ve enter'a basıyoruz.
  2. Açılan klasörde machine.config.default dosyasını kopyalıyoruz ve aynı klasöre yapıştırıyoruz. Yönetici izni isteyecektir, yönetici iznini vermek için devama tıklıyoruz ve kopyaladığımız dosyanın adı muhtemelen machine.config - Kopya.default oluyor.
  3. Hemen üstteki machine.config dosyasının adını değiştirip ya da silip, kopyaladığımız machine.config.default yani yeni adıyla machine.config - Kopya.default dosyasının adını machine.config yapıyoruz ve sorunuz çözülüyor.

Bunlar çözmüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı