Microsoft Sculpt Comfort Bluetooth Bağlantı Sorunu

Soraklı

Kilopat
Merhaba,

Bugün başlıkta belirttiğim fareyi satın aldım. Bu fare, cihaz ile haberleşmeyi Bluetooth teknolojisi ile yapıyor. Ben laptobum ile bu fareyi birlikte kullanırken herhangi bir dongle kullanmıyorum içinde var olan Bluetooth'u kullanıyorum.

Buraya kadar güzel ancak anlamadığım bir biçimde bağlantı 5 dakikada bir kısa süreli kopup tekrar bağlanıyor ve aynı zamanda 30 dakikada bir uzun kopma oluyor ve ben anca laptop Bluetotoh'unu elle açıp kapatarak çözüme ulaşıyorum.

Ya laptop kendi Bluetooth'unu kapatıyor ya da farede donanımsal bir problem var. Her kopmada değil ama çok nadir saatin oradaki küçük ikonlarda Bluetooth simgesini görüyorum ve muhtemelen bağlantıyı kopartan laptop acaba uzun süreli açık olduğunda kendini kapatmaya mı ayarlandı bunu bilemiyorum.

USB çıkışlarını bitirmiyor diye farklı bir teknoloji kullanayım dedim keşke demez olsaydım kopmalar aldı başını gidiyor. Sorun sizce neyden kaynaklanıyor olabilir? Yardımcı olabilir misiniz?
Sorunu çözdüm. Bilgisayar güç tasarufu için Bluetooth'u kapatmaya çalışıyormuş. İlerde muhtemel sorun yaşayacak arkadaşların sorun yaşamaması için 2 adımdan oluşan çözümü paylaşıyorum.

1. Adım
Aşağıda gösterdiğim yönergeyi kullanarak Bluetooth ayarlarının yapılacağı pencereye doğrudan gidin.
Kod:
(Win Tuşu + X)/Cihaz Yöneticisi/Bluetooth/Intel(R) Wireless Bluetooth(R)/(Sağ Tık)/Özellikler/Güç Yönetimi
Açılan ekranda aşağıdaki yazıyı bulup üzerinde bulunan tiki kaldırıyor ve Tamam'a tıklıyoruz.
Kod:
Bilgisayarın bu cihazı kapatıp güç tasarrufu yapmasına izin ver

2. Adım
Cihaz yöneticisi ekranından Fareler ve diğer işaretleme aygıtları'ndan takılı olan farenin özellilerler ekranına gidin.
Kod:
(Win Tuşu + X)/Cihaz Yöneticisi/Fareler ve diğer işaretleme aygıtları/
Microsoft Sculpt Comfort Mouse (Fare ve Klavye Merkezi)/(Sağ Tık)/Özellikler/Güç Yönetimi
Eğer tıklanabilir yapıdaysa, açılan ekranda aşağıdaki yazıyı bulup üzerinde bulunan tiki kaldırıyor ve Tamam'a tıklıyoruz.
Kod:
Bilgisayarın bu cihazı kapatıp güç tasarrufu yapmasına izin ver

Son düzenleme:
Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Masaüstü bilgisayarımda sizin dediklerinizi uyguladım. Umarım tekrarlamaz. Fare Wireless kontrolcü hoparlör her şey hemen kopup yeniden bağlanıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı