Microsoft Store 0x800706D9 Hatası

unnamedington

Megapat
Makaleler
27
Yaklaşık olarak iki buçuk ay önce Windows 10 1909 sürümünü kullanıyordum. Kullandığım zamanda Microsoft Store'dan OneNote veya Drawboard PDF yazılımlarını indirmeye çalışırken sürekli olarak 0x800706D9 hatası ile karşılaşıyordum.
Şu anda Windows 10 2004 sürümünü kullanıyorum ve sorunum hâlâ daha devam ediyor. Önceki açmış olduğum konuda sadece temiz kurulum yoluyla bu sorundan kurtulmuştum. Fakat şu anda temiz kurulum yapmak yerine daha pratik ve çözüme direkt olarak ulaştıracak yöntemler arıyorum.

OneNote.png

Technopat Sosyal'de bulunan Microsoft Store önbelleğini temizleme konusunda wsreset komutunu denedim. Kodu çalıştırdıktan sonra yine aynı yazılımları indiriken aynı hata kodunu almaya devam ettim.
0x800706D9 hatası aldığım yazılımları, Microsoft Store üzerinden hata kodu almadan indirebilmenin bir yöntemi bulunuyor mu?

@Arda KC, zaten varsayılan olarak Otomatik (Gecikmeli Başlatma) seçeneği ile başlıyor. Bu yüzden tekrardan ayarlamaya gerek kalmıyor. Başka bir fikrin bulunuyor mu?

Gecikme.png

Şu anda tekrardan Drawboard PDF yazılımını indirmeye çalıştım ve hatasız bir şekilde indi. Fakat OneNote hâlâ daha aynı hatayı veriyor.

Hata.png

Son düzenleme:
@Arda KC, zaten varsayılan olarak Otomatik (Gecikmeli Başlatma) seçeneği ile başlıyor. Bu yüzden tekrardan ayarlamaya gerek kalmıyor. Başka bir fikrin bulunuyor mu?

Eki Görüntüle 620603

Şu anda tekrardan Drawboard PDF yazılımını indirmeye çalıştım ve hatasız bir şekilde indi. Fakat OneNote hâlâ daha aynı hatayı veriyor.

Eki Görüntüle 620692
Onenote zaten windows 10 da yüklü gelen bir uygulama. Bence uygulama yüklüdür veya kalıntıları vardır.

C:\ProgramData\Packages konumunda OneNote ile alakalı bir dosya bulunuyor ama klasörün içerisi boş olarak gözüküyor. Windows 10'a temiz kurulum yaptığımda kalıntılarını bırakmadan temizlemiştim.

Son düzenleme:
Şu konuda sorun çözülmüş gibi, göz attınız mı?

Evet, o konu ile sorunumu çözememiştim.

Aynı hatayı ben de Forza indirirken alıyorum bir de microsoft flight simulator indirirken yine 0x800 ile başlayan bir hata veriyor daha sabah format atmıştım sabah forzayı indiriyordu iptal ettim kapattım şimdi aynı hatayı veriyor bu kadar sorunlu bir sistem görmedim...

Geri
Yukarı