Microsoft Store ve uygulamaları açılmıyor

edreac

Hectopat
Daha fazla  
Dün bilgisayarı sıfırladım sıfırldıktan sonra bir resme tıkladım "Windows belirtilen aygıta, yola veya dosyaya erişemiyor hatası aldım." Filmler ve TV uygulaması aynı şeklide çalışmadı. Microsoft Store uygulamasında sıkıntı var açılmıyor.

Dün bilgisayarı sıfırladım sıfırldıktan sonra bir resme tıkladım "Windows belirtilen aygıta, yola veya dosyaya erişemiyor hatası aldım." Filmler ve TV uygulaması aynı şeklide çalışmadı. Microsoft Store uygulamasında sıkıntı var açılmıyor.
Hocam uygulamalar konusunda benzerlik yok, ama Microsoft Store benim yaşadığım sorunla aynı.

DISM ve SFC araçlarını deneyebilirsiniz.
Microsoft Store onarmak için bu çözümler işe yarayabilir.

Anladım, madem o hizmet kapalıymış o yüzden Microsoft Store ile alakalı olan bu hizmetleri kesinlikle aç.

• Windows lisans yöneticisi hizmeti.
  • Microsoft Store yükleme hizmeti.
  • İstemci lisans hizmeti (ClipSVC)
  • Appx deployment service (appxsvc)
Bu hizmetleri açtın ve bilgisayarını yeniden başlattın ama sorun çözülmediyse bunları dene.
Sorun gidericilere gir ve Windows mağazası uygulamaları sorun gidericisini çalıştır.

Eki Görüntüle 1518785

CMD'yi yönetici olarak çalıştır ve bunları tek tek yaz, bitince diğerine geç.

Kod:
DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

CMD'yi tekrar yönetici olarak çalıştır ve bunları yaz.

Kod:
ipconfig /flushdns
ipconfig /release
ipconfig /renew

Bir de bu uygulamayı dene, bazen Microsoft Store sorunları çözebiliyor.

Powershell ile Microsoft Store'u sil ve yeniden yüklemeyi dene. Bu işlem, biraz riskli olabiliyor. Sistem geri yükleme noktası oluşturmanı öneriyorum.

Microsoft Store'u silmek:

• Powershell'i yönetici olarak çalıştır.

Kod:
get-appxpackage *windowsstore* | remove-appxpackage

Microsoft Store'u geri yüklemek:

Kod:
Get-AppXPackage *WindowsStore* -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

Tüm Windows uygulamalarını + Microsoft Store yüklemek:

Kod:
Get-AppXPackage | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

Sorun çözülmezse başka çözüm yolları deneriz.

Yeni konular

Geri
Yukarı