Microsoft Store açılmıyor

Abdul0234

Hectopat
Yer
İstanbul/Batışehir
Daha fazla  
Meslek
12. Sınıf Öğrencisi (YKS Sınavına Hazırlanıyor)
Microsoft Store açılmıyor. Bir de yetmezmiş gibi oradan güncellenen (Windows kurulumunda gelen uygulamalar da) açılmıyor. Neden olduğunu söyler misiniz?

Not: Wsreset komutunu ve sorun gidericiyi çalıştırdım, hiçbir işe yaramadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu dener misiniz?

Bunu dener misiniz?

İşe yaramadı hocam.
1665838859636.png

Bunu dener misiniz?

Hocam çok değişik bir şey oldu: Dün bilgisayarı kapattım. Bugün açtığımda ise açıldı. Nasıl bir şey hiç bir şey anlamadım.

İşe yaramadı hocam.
1665838859636.png

Hocam çok değişik bir şey oldu: Dün bilgisayarı kapattım. Bugün açtığımda ise açıldı. Nasıl bir şey hiç bir şey anlamadım.
Sorun tekrar baş gösteriyor hocam. Sorun uygulama kaynaklı mı yoksa başka bir şey mi var?

Son düzenleme:
Sorun tekrar baş gösteriyor hocam. Sorun uygulama kaynaklı mı yoksa başka bir şey mi var?

Bu mesajıma bakabilirsin.

Anladım, madem o hizmet kapalıymış o yüzden Microsoft Store ile alakalı olan bu hizmetleri kesinlikle aç.

• Windows lisans yöneticisi hizmeti.
  • Microsoft Store yükleme hizmeti.
  • İstemci lisans hizmeti (ClipSVC)
  • Appx deployment service (appxsvc)
Bu hizmetleri açtın ve bilgisayarını yeniden başlattın ama sorun çözülmediyse bunları dene.
Sorun gidericilere gir ve Windows mağazası uygulamaları sorun gidericisini çalıştır.

Eki Görüntüle 1518785

CMD'yi yönetici olarak çalıştır ve bunları tek tek yaz, bitince diğerine geç.

Kod:
DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

CMD'yi tekrar yönetici olarak çalıştır ve bunları yaz.

Kod:
ipconfig /flushdns
ipconfig /release
ipconfig /renew

Bir de bu uygulamayı dene, bazen Microsoft Store sorunları çözebiliyor.

PowerShell ile Microsoft Store'u sil ve yeniden yüklemeyi dene. Bu işlem, biraz riskli olabiliyor. Sistem geri yükleme noktası oluşturmanı öneriyorum.

Microsoft Store'u silmek:

• PowerShell'i yönetici olarak çalıştır.

Kod:
get-appxpackage *windowsstore* | remove-appxpackage

Microsoft Store'u geri yüklemek:

Kod:
Get-AppXPackage *WindowsStore* -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

Tüm Windows uygulamalarını + Microsoft Store yüklemek:

Kod:
Get-AppXPackage | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

Sorun çözülmezse başka çözüm yolları deneriz.

Bir de ek olarak PowerShell komutları işe yaramazsa bu yöntem ile Microsoft Store'u geri yükleyebilirsin muhtemelen.

Bu mesajıma bakabilirsin.

Bir de ek olarak PowerShell komutları işe yaramazsa bu yöntem ile Microsoft Store'u geri yükleyebilirsin muhtemelen.

Tamamdır hocam. Deneyeceğim.

Hocam dediğiniz bütün servisler açık. Artı olarak sorun gidericiyi çalıştırdım, DISM komutunun bütün hepsini yaptım. ipconfig komutunu denedim. Aşağıda ekran görüntüsü var:
1665918477644.png

Complete Internet Repair uygulamasını da denedim. PowerShell komutlarını denedim. En sondaki Microsoft Store uygulamasını da yükledim. GitHub'da. Yine açılmıyor.

Sinir oldum ya. Ekran görüntüsü aracı yok, Store'dan yüklediğim hiç bir uygulama çalışmıyor.

Ne yapacağım ben?

Son düzenleme:
Tamamdır hocam. Deneyeceğim.

Hocam dediğiniz bütün servisler açık. Artı olarak sorun gidericiyi çalıştırdım, DISM komutunun bütün hepsini yaptım. Ipconfig komutunu denedim. Aşağıda ekran görüntüsü var:
Eki Görüntüle 1545542
Complete ınternet repair uygulamasını da denedim. PowerShell komutlarını denedim. En sondaki Microsoft Store uygulamasını da yükledim. GitHub'da. Yine açılmıyor.

Sinir oldum ya. Ekran görüntüsü aracı yok, Store'dan yüklediğim hiçbir uygulama çalışmıyor.

Ne yapacağım ben?

Manuel olarak geri yüklediniz değil mi Microsoft Store'u? Güvenli mod girip açmayı deneyebilirsin, aklıma başka bir şey gelmiyor.

Microsoft Store açılmıyor. Bir de yetmezmiş gibi oradan güncellenen (Windows kurulumunda gelen uygulamalar da) açılmıyor. Neden olduğunu söyler misiniz?

Not: Wsreset komutunu ve sorun gidericiyi çalıştırdım, hiçbir işe yaramadı.

Aynı sorun bende de vardı Store'u yeniden yükledim olmadı. Wsreset olmadı. Her şeyi denedim... Format dışında hiçbir şey düzeltmedi.

MSConfig'in önyükleme menüsünde güvenli mod var. Güvenli mod açtıktan sonra oradan geri kapatırsın.

Bilmiyorum.
Hocam Microsoft Store güvenli modda çalışıyor ama normal modda çalışmıyor. DISM komutunda en son seçeneklerde "install.wim" aşamasını deneyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı