Çözüldü Microsoft Store'da oturum açınca sayfalar yüklenmiyor

• Konuyu başlatan TLPA
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 26
  • Görüntüleme 3B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TLPA

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
İnternetteki bütün çözümleri denedim, hiçbiri sonuç vermedi, ama problemin kaynağını buldum. Problem Microsoft hesabı ile ilgili. Mağazaya hesaptan çıkış yaparak girdiğimde bütün sayfalar tıkır tıkır çalışıyor fakat oturum açtıktan sonra sayfalar yüklenmiyor. Aslında zorlarsam şöyle 10-20 deneme sonrasında sayfa açılabiliyor. Farklı Microsoft hesapları ile de denediğim halde sorun aynı, acaba bunun sebebi ne olabilir ve nasıl düzeltebilirim? Format atmayı düşünüyorum ama o son çarem. Şu anda 1803 kullanmaktayım, 1809'a da geçmiş olurum. :)

Daha açıklayıcı olabilmek için olayı videoya kaydettim:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler!

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ekran Alıntısı.PNG

Bir arkadaşım sağolsun bu şekilde bir çözümünün olduğunu söyledi. Sistemin dilini Amerikan İngilizcesi yaptım, Bölgeyi Amerika Birleşik Devletleri yaptım. Harbiden dediği gibi mağaza düzeldi.
O zaman Creation Tool'dan da geri çekilmiş 1809. Sosyalde var 1809 ISO.

Sen güncelleme yapma daha o bilgisayara, güncellemelerden sonra bozuluyor olabilir. Ve bence erken seviniyorsun. Yarın yazacaksın buraya, yine olmuyor diye ama nafile. :LOL:

Bu arada aynı hesapla mı giriş yaptın mağazaya?
1809 var diyorsun? Yanlış mı söyledin yoksa yeniden mi indirdin Windows'u? Orasını anlayamadım.

O zaman Creation Tool'dan da geri çekilmiş 1809. Sosyalde var 1809 ISO.

Sen güncelleme yapma daha o bilgisayara, güncellemelerden sonra bozuluyor olabilir. Ve bence erken seviniyorsun. Yarın yazacaksın buraya, yine olmuyor diye ama nafile. :LOL:

Bu arada aynı hesapla mı giriş yaptın mağazaya?
1809 var diyorsun? Yanlış mı söyledin yoksa yeniden mi indirdin Windows'u? Orasını anlayamadım.

Ekran Alıntısı.PNG

İnanmıyorum ya, yeniden başlatmadan önce her şey normaldi ya.:cry::cry::cry::cry::mad::mad::mad::mad:

Aynen sanırım güncellemeler sebep oldu, onları bir silip deneyeceğim.

1809 komple geri çekilmiş, belki bir süre sonra geri verilir. Durduk yere dosyaları mı siliyormuş ne.
Program ekle-kaldır'dan güncelleme kaldırma seçeneği mi kaldırıldı? :mad::cry:

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 337819

İnanmıyorum ya, yeniden başlatmadan önce her şey normaldi ya.:cry::cry::cry::cry::mad::mad::mad::mad:

Aynen sanırım güncellemeler sebep oldu, onları bir silip deneyeceğim.

1809 komple geri çekilmiş, belki bir süre sonra geri verilir. Durduk yere dosyaları mı siliyormuş ne.
Program ekle-kaldır'dan güncelleme kaldırma seçeneği mi kaldırıldı? :mad::cry:

Ben dedim ama. :D
Bırak boşver, uğraşma daha. Kalsın öyle.
Sosyaldeki ISO'ları denedin mi?

Dosya silme olayı direkt 1803 üzerine yükseltme yaparsan oluyormuş, ISO ile temiz kurulumda sorun olmuyormuş. (Sosyalde okudum, mod. yazmıştı.)

Ama 1809'un başka sistemsel sorunları da var sanırım. Emin olamadım.

Ben dedim ama. :D
Bırak boşver, uğraşma daha. Kalsın öyle.
Sosyaldeki ISO'ları denedin mi?

Dosya silme olayı direkt 1803 üzerine yükseltme yaparsan oluyormuş, ISO ile temiz kurulumda sorun olmuyormuş. (Sosyalde okudum, mod. yazmıştı.)

Ama 1809'un başka sistemsel sorunları da var sanırım. Emin olamadım.

Aynen, MSDN'den kaldırıldığına göre ciddi sorunları var. Cidden programları kurmayı bırakıp tekrar format atasım var.
Ben sistemi şifresiz açmak için netplwiz ayarını yapıyorum, kurulumda pin ayarlattırılan kısımda interneti kesip o kısmı buga sokuyorum orayı geçtikten sonra interneti getiriyorum. Buna benzer bir şeyler sende yapıyor musun?

Son düzenleme:
Ben sistemi şifresiz açmak için netplwiz ayarını yapıyorum, kurulumda pin ayarlattırılan kısımda interneti kesip o kısmı buga sokuyorum orayı geçtikten sonra interneti getiriyorum. Buna benzer bir şeyler sende yapıyor musun?

Kurulumda yerel hesap(kullanıcı adı) oluşturup şifre koymuyorum. Hesaplardan da yerel hesap ile oturum açıyorum, şifre falan istemiyor açılışta. O kadar atraksiyona neden giriyorsun anlamadım. :D

Kurulumda yerel hesap(kullanıcı adı) oluşturup şifre koymuyorum. Hesaplardan da yerel hesap ile oturum açıyorum, şifre falan istemiyor açılışta. O kadar atraksiyona neden giriyorsun anlamadım. :D

Yerel hesap değil de Microsoft hesabı kullanıyorum, daha kullanışlı oluyor benim için. Belki bu yüzden olmuştur oradan nem kapmıştır dedim ama yok oradan da değilmiş.

Saat 02:00'da tekrar format attım ama durum yine aynı oldu. Fakat sorunun tam olarak neyden kaynaklandığını çözdüm, gözümün önünde bozuldu. Microsoft Store güncellemeleri indiriyordu, sıra Microsoft Store'un kendisine geldi ve kendini güncelledikten sonra sayfa bir anda hata verip eskisi gibi bozuldu. Yani sorun bizzat Microsoft Store'un kendisinden kaynaklanıyor, o anda "X" ya basıp güncellemeyi iptal etseydim Microsoft Store'um bozulmayacaktı. Muhtemelen sağlam olanlar o güncellemeleri yapmayan kimseler.

Yerel hesap değil de Microsoft hesabı kullanıyorum, daha kullanışlı oluyor benim için. Belki bu yüzden olmuştur oradan nem kapmıştır dedim ama yok oradan da değilmiş.

Saat 02:00'da tekrar format attım ama durum yine aynı oldu. Fakat sorunun tam olarak neyden kaynaklandığını çözdüm, gözümün önünde bozuldu. Microsoft Store güncellemeleri indiriyordu, sıra Microsoft Store'un kendisine geldi ve kendini güncelledikten sonra sayfa bir anda hata verip eskisi gibi bozuldu. Yani sorun bizzat Microsoft Store'un kendisinden kaynaklanıyor, o anda "X" ya basıp güncellemeyi iptal etseydim Microsoft Store'um bozulmayacaktı. Muhtemelen sağlam olanlar o güncellemeleri yapmayan kimseler.

Mecbur güncellemelerini bekliyeceğiz başka çare yok.

Ekran Alıntısı.PNG

Bir arkadaşım sağolsun bu şekilde bir çözümünün olduğunu söyledi. Sistemin dilini Amerikan İngilizcesi yaptım, Bölgeyi Amerika Birleşik Devletleri yaptım. Harbiden dediği gibi mağaza düzeldi.

Çözüm
Eki Görüntüle 337858

Çok güzel ama ingilicce. :D
Buradan sorunun bölgesel olduğunu anlıyoruz. İngilizce kullanmak da bir seçenek ama sorunu tamamen çözmüyor.

Yine de arkadaşını kutluyorum, işe yarar bir çözüm önerisi sunmuş. :kıkırda:

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı