Microsoft Store'da varsayılan indirme yeri değişmiyor

nirus

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Microsoft Flight Simulator için Game Pass aldım fakat SSD'm 120 GB olduğu için HDD'ye indirmem gerekiyor fakat varsayılan indirme yerini değiştiremiyorum. Hard diskimde uygulamalar olduğunu söylüyor ki büyük ihtimalle alttak fotoğraftaki Facebook ve Instagram adlı dosyalar. Bu dosyaları silemiyorum. Ne yapmam gerekiyor?
Not: Store'dan Instagram veya Facebook indirili değil fakat eski formatlarda indirmiş olabilirm. Hardiski formatta silmediğim için tam bir şey diyemiyorum.
Screenshot_1.png
Screenshot_2.png
unknown.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayarlar > Sistem > sol taraftan Depolama > açılan sekmeden aşağıda Yeni içeriğin nereye kaydedildiğini değiştir > Yeni Uygulamalar şuraya kaydedilecek :

Bu yolu takip edin ve buradan değiştirmeyi deneyin.

başlat'a wsreset yazıp Store'u sıfırlayıp denediniz mi?

Dosya Ekleri

• Screenshot_6.png
    Screenshot_6.png
    14,3 KB · Görüntüleme: 29
  • Screenshot_7.png
    Screenshot_7.png
    136,1 KB · Görüntüleme: 24
  • Screenshot_8.png
    Screenshot_8.png
    126 KB · Görüntüleme: 19
  • Screenshot_9.png
    Screenshot_9.png
    22,5 KB · Görüntüleme: 21
HDD'niz boşsa/önemli belge yoksa Disk Yönetimi'nden biçimlendirin. Sonrasında yeniden deneyin.

Biçimlendirmek istemiyorsanız, klasör ayarlarından gizli dosyaları görünür yapın (Ek: 1). HDD'deki Windows ile ilgili her klasörü silin (Ek: 2). Sonrasında tekrar deneyin. Klasörler gerekli izinleriyle beraber yeniden oluşturulacaktır.

1600120510580.png

1600120579148.png

WindowsApps'in izinleriyle oynadıysanız sebebi bu olabilir. TrustedInstaller kullanıcısına ait izinleri hiçbir şekilde değiştirmeyin.

İzinlerle normalde oynamamıştım bu hatayı aldığım için kendi kullanıcıma full permission verdim sadece.
Program Files ve Windows App dosyası gizli dosaları açmadan da var ve silinmiyor.

Evet sildim tekrar varsayılan yeri değiştirmeye çalıştım fakat nafile.
HDD'niz boşsa/önemli belge yoksa Disk Yönetimi'nden biçimlendirin. Sonrasında yeniden deneyin.
Önemli bir şey yok fakat 220GB lık oyun ve video var onları tekrar indirmekle uğraşmak istemiyorum.
Önemli bir şey yok fakat 220GB lık oyun ve video var onları tekrar indirmekle uğraşmak istemiyorum.
Galiba yapmak zorunda kalacağım.

Son düzenleme:
This error occurs when some directory/registry has no administrative privileges. With the steps below, you can assign Full Control to your user in the native Windows 10 applications directory:

Enabling Administrator mode for User Control via Command Prompt:

1. Press the Windows + Q keys and enter CMD;
2.
Right-click on CMD and select Run as Administrator;
3.
Paste the command below by pressing Enter:

• REG ADD HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /V EnableLUA /T REG_DWORD /D 0 /F
4. Restart the system.

Assigning permission to directory %localappdata%\packages:

1.
Press the Windows + R keys, type %localappdata% and click Ok;
2.
Right click on Packages and choose Properties;

3.
Click the Security tab> Advanced;

Image

4. Under Owner click Change;

Image

5. Type Everyone and click Ok;

Image

6. Then, enable the Replace in subcontainers and objects and Replace all child object permission entries with the inheritable permission entries of that object;

7.
Click Enable Inheritance, and then click Ok> Ok> Ok.

Image

I noticed that after applying the permission to this directory the Start Menu Search returned to work, as well as the Start Menu opening functionality. All native Windows Store apps have been updated.

I hope I have helped, if there was assertiveness, do not forget to mark as resolved, these steps can help other people!

Hugs!

Şunu buldum, denemekten zarar gelmez herhalde.
Benzer bir çözüm şurada da sunulmuş.

.

Geri
Yukarı