Microsoft Store'u açmadan oyun nasıl silinir?

leeEVERETT

Decapat
Makaleler
1
Şöyle anlatayım: Fallout 76 indiriyordum 80 GB'nin 50 kadarı inmişti. Sonra başka bir gün indirmeyi devam ettirecektim. Microsoft Store tekrar deneyin hatası verip açılmıyordu. Buraya konu açtım çok şey denedim hiçbir şekilde çözemedim. Artık onu düzeltmekten umudum kalmadı onun yerine o 50 GB'ı kurtarmak istiyorum. Varsa Microsoft Store'u düzeltmek için öneriniz yoksa da Microsoft Store'u açmadan oyunu nasıl silebilirim? Hata kodu: 0X80131500.

Başlat menüsünde oyun gözüküyorsa sağ tıklayıp kaldır diyebilirsiniz, ya da ayarlardaki uygulamalar ve özellikler kısmından kaldır deyin.

Oyun, Windows apps klasörünün içerisinde ise silmeyi deneyebilirsin. Genellikle Microsoft Store üzerinden inen şeyler orada oluyor.

Gizli dosyaları göster tiklemeyi unutmayın. Windows apps klasörüne erişmek için bu yolu takip edin:

C:\Program Files\WindowsApps

Take ownership buradan indirin. İndirdikten sonra, çift tıklayarak kayıt defterine ekleyin. Daha sonra, program files > windowsapps klasörüne sağ tıklayın, take ownership yazısına tıklayın ve açılan CMD veya Powershell ekranının bitmesini bekleyin. Erişimi aldıktan sonra take Ownership'i kaldırmak için buradan indirin. Kayıt defterine yaptığınız gibi çift tıklayarak ekleyin, take ownership kaldırılacaktır.

Başlat menüsünde oyun gözüküyorsa sağ tıklayıp kaldır diyebilirsiniz, ya da ayarlardaki uygulamalar ve özellikler kısmından kaldır deyin.
Çok sağolun hocam başlattan yaptım ama boş alanım artmadı. Çok büyük ihtimalle indirme yarımken Store'u sıfırlamıştım düzelsin diye o sıra silindi herhalde. Microsoft Store'un açılmamasını nasıl çözebilirim bilginiz var mı?

Oyun, Windows apps klasörünün içerisinde ise silmeyi deneyebilirsin. Genellikle Microsoft Store üzerinden inen şeyler orada oluyor.

Gizli dosyaları göster tiklemeyi unutmayın. Windows apps klasörüne erişmek için bu yolu takip edin:

C:\Program Files\WindowsApps

Take ownership buradan indirin. İndirdikten sonra, çift tıklayarak kayıt defterine ekleyin. Daha sonra, program files > windowsapps klasörüne sağ tıklayın, take ownership yazısına tıklayın ve açılan CMD veya Powershell ekranının bitmesini bekleyin. Erişimi aldıktan sonra take Ownership'i kaldırmak için buradan indirin. Kayıt defterine yaptığınız gibi çift tıklayarak ekleyin, take ownership kaldırılacaktır.
Sağolun hocam ihtiyaç kalmadı ona. Hatayı nasıl çözerim bilginiz var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı