Microsoft Studio'nun Quantum Break 2 ve Alan Wake 2'yi Unutmaları

Mr.Acar

Kilopat
Makaleler
14
Yer
Türkiye/İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Profil Kapağı
1521878528
Microsoft ve bu oyunların altında çalışan diğer ekipler bu oyunların neden devamını getirmiyorlar? Quantum Break'da Alan Wake ile ilgili milyonlarla Easter Eggs bulundurup (özellikle QB'in ilk kısmında Alan Wake 2'nin fragmanı sayılacak bir bölüm vardı) hala ortada bir şey bulundurmamaları sinir bozucu. Bir de Alan Wake 2 yanlış hatırlamıyorsan 2 defa iptal edilip tekrar başlandı şu an ne oldu kimse bilmiyor.

Quantum Break, çok sevilmese de bu oyunu seven kitle vardı ve firmayı tok tutacaklarını da eminim. Quantum Break 2'nin çıkması çok çok daha muhtemel olmalı çünkü
çünkü bu oyun resmen yarıda bitti ve oyunun sonu 2. oyuna zemin hazırladı.
. Firma 2. oyunun gelişim aşamasında olduğunu ve 2. oyunun çıkacağını söyledi (bir yerden tanıdık geldi değil mi?) yaklaşık 1 yıl önce. Ancak Quantum Break 2 de Alan Wake 2 gibi tarihe gömüldü.

Microsoft Studio ve altında çalışanları sadece Forza Horizon yapa dursun ve para kazanmaya çalışsın, bu şirketlerin de yarın bir gün battıklarını görsem, hayatta şaşırmam. Hep aynıları yapan, yenilik barındırmayan firmalar ezilmeye ışık tutmuş firmalardır. Bakınız: Telltale Games.

Son olarak şu yorumcunun dediği hoşuma gitti sizin de dinlemenizi öneririm.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hep aynıları yapan, yenilik barındırmayan firmalar ezilmeye ışık tutmuş firmalardır. Bakınız: Telltale Games.
Yanlış bir düşünce bana göre. Eğer bir alanda iyiysen, o alanda ilerlemen ve çalışmalar yapman doğrudur. Telltale Games kategorisinde en iyi firmaydı. Küçülmesinin veya direkt kapatılmasının sebepleri, yaptıkları ve geliştirdikleri oyunların her kitleye ayak uydurmaması. Açıkçası ben daha Walking Dead, Wolf Among Us gibi oyunların geleceğini düşünmüyorum.

Konuya gelecek olursak, yine aynı şekilde ben bu oyunların her kitleye hitap ettiğini düşünmüyorum. Firma bütçeyi bu yapıtların 2. oyununa yerine daha çok ses getirecek oyunlara ayırıyor olabilir. Örnek vermek gerekirse Max Payne de çok sevilen ve sayılan bir oyundu. Ancak 3. oyunundan sonra Rockstar yeni bir oyunun gelmeyeceğini duyurdu. Witcher 3 yine bir örnek. Kullanıcıların bilmediği fakat firmaların kendilerine göre haklı bulduğu sebepler olabilir.

İkisi de beğendiğim oyundu, 2. oyunlarının gelmelerini ben de isterim tabii ki ancak 2012'de çıkmış Alan Wake'in bu zamana kadar 2. oyununa dair mesaj sızdırılmadığından bu saatten sonra da geleceğini sanmıyorum.

Ayrıca çok tekrar eden bir şey (...) kötüye sarabiliyor. Firma bu konuda kendine güvenmiyorsa zirvede de bırakmış olabilir. Ubisoft gibi para peşindeysen aynı oyunun 9. versiyonunu da yapabilirsin.

Son düzenleme:
Telletale Games çok fazla bir kitleye hitap etmiyordu. Kendi sonunu yaptığı yanlış kararlar ile getirmiş oldu. Kazandığı bütçeyi Batman vb. büyük lisans ücretleri olan şeylere verdi. Oyunun bütçesini kıstı. Kısacası fan boyları çekerim edasıyla ucuz iş yaptı.

Yanlış bir düşünce bana göre. Eğer bir alanda iyiysen, o alanda ilerlemen ve çalışmalar yapman doğrudur. Telltale Games kategorisinde en iyi firmaydı. Küçülmesinin veya direkt kapatılmasının sebepleri, yaptıkları ve geliştirdikleri oyunların her kitleye ayak uydurmaması. Açıkçası ben daha Walking Dead, Wolf Among Us gibi oyunların geleceğini düşünmüyorum.
Tealltale Games'in son oyunları, mp4'e efekt ve basit eklentiler dışında pek bir şey yapmıyor. Sorun sadece oynayış ya da biçimi değil. Oyunlarının hikayesi de (son oyunları) oldukça kopuk ve başarısız. Wolf Among Us oyunu güzel olduğunu duydum hatta satın aldım, bir ara oynayacağım. Ancak şu çıkardığı Batman oyunu kadar sıkıldığım bir oyun yoktu sanırım. Oyunun ilk bölümünden sonra senaristi değişmiş ve gerçekten fark edilecek bir değişim olmuş. Neyse bu başka bir konu, ancak bunu da konuşmak isterim ;)

Örnek vermek gerekirse Max Payne de çok sevilen ve sayılan bir oyundu. Ancak 3. oyunundan sonra Rockstar yeni bir oyunun gelmeyeceğini duyurdu. Witcher 3 yine bir örnek. Kullanıcıların bilmediği fakat firmaların kendilerine göre haklı bulduğu sebepler olabilir.
Bence yanlış bir düşünce daha doğrusu yanlış bir örnek. Çünkü Witcher 3 ve Max Payne 3 bitmiş bir oyun. Alan Wake neyse de Quantum Break'in 2. oyunu farz, dediğim gibi yarıda kesilmiş gibi. Ayrıca CDPRG ve Rockstar Game, bu oyunların çıkmayacağını söylerken, Microsoft Studio, bu oyunun çıkaracaklarını inatla söylüyorlar. Hayır tam bitirmiş bir oyun ve bu oyunun serisini çıkarmayacağını duyursalar yine anlarım. Ancak burada durum tam tersi.

QB için demedim bunu zaten. Alan Wake için dedim. Çıkaracağız deyip çıkarmadıylarsa onların hatası.

çıkardığı Batman oyunu kadar sıkıldığım bir oyun yoktu sanırım. Oyunun ilk bölümünden sonra senaristi değişmiş ve gerçekten fark edilecek bir değişim olmuş. Neyse bu başka bir konu, ancak bunu da konuşmak isterim ;)
Son oyunlarını oynamadım. Walking Dead ve Wolf Among Us oynadım ve begenmistim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı