Microsoft teams dersinde durduk yere küfür edildi

Talha Çelebi

Centipat
Dersteyken birdenbire klavye yazı yazmaya başladı ve ağza alınmayacak şekilde benim hesabımdan Microsoft teams de ders esnasında hocaya, devlet erkanına, Türk bayrağına karşı küfürler edildi Allah'tan hoca benim gibi düşündü de olayı atlatabildim ve şunu fark ettim. Şüphelendiğim birisi olmasa da bilgisayara bir hafta önce kadar oynadığım Metin 2 için hile indirmiştim. Bu hile de Defender silip duruyordu. Hilenin yanında Defender'ı kapatma dosyası vardı. Kapattım işte bende dersten 5 10 dk önce açıktı Metin 2 ama 1 haftadır sorun yoktu. İşte ne zaman derse girdik bir 10 15 dk sonra küfürler başladı. Ben bilgisayarı kapattıktan sonra olmadı sanırım ama alttan Teams'i açıkken de bu olaylar devam etti, bunu da geçtim bilgisayarı kapatıp dersten sonra tekrar açınca masaüstünde benim adımda virüse benzer exe tarzında bir uygulama gördüm sildim neyse Kaspersky falan hallettim bir şekilde ama yarın derste tekrar başıma gelir mi diye çok korkuyorum. Hocayla görüştüm sorun olmadığını söyledi. Polise gideceğim yarın siber suçlara bunu anlatacağım. Sizler ne diyorsunuz? Lütfen uzun uzadıya bu konuyu tartışalım böyle bir şey olması beni çok üzdü yıprattı ve kaygılandırdı diğer dersler için.

Şimdilik format atmadım durumu yarın polislere anlatacağım sonrasında format atmayı düşünüyorum veriler gitmesin belki delil kalır diye.

AV kapayıp RAT yemişsin, başına gelenlerden sonra başka bir AV yükleyip sistemden temizlemişsin. Geriye yapacak bir şey görmüyorum.
RAT derken ne demek RAT
AV kapayıp RAT yemişsin, başına gelenlerden sonra başka bir AV yükleyip sistemden temizlemişsin. Geriye yapacak bir şey görmüyorum.
Bunları biraz açar mısın

Rat derken ne demek rat.

Rat herhangi bir dosyaya uygulamaya yerleştirilen uzaktan bilgisayarınıza erişim sağlayan bir zararlı.
Rat içeren bir dosyaya tıkladığınızda o dosyayı size gönderen kişinin ellerine geçiyor bilgisayarınız. Her şeyi yapabiliyor kendisinin bilgisayarı gibi.

Ama anlamadığım şu bu hile yabancı site kökenli YouTube da birisi bunun tanıtımını yapıyordu dosya uploaddan indirdim işte, hadi diyelim onların eline geçti bu yabancı kökenli hile için nasıl benim dersimde dersime giren öğretmene hakaret üzerine sözler yazılabiliyor Türkçe hem de.
Ayrıca polise giderek bunu birisi yaptıysa öğrenmek istiyorum

Ama anlamadığım şu bu hile yabancı site kökenli YouTube da birisi bunun tanıtımını yapıyordu dosya uploaddan indirdim işte, hadi diyelim onların eline geçti bu yabancı kökenli hile için nasıl benim dersimde dersime giren öğretmene hakaret üzerine sözler yazılabiliyor Türkçe hem de.
Ayrıca polise giderek bunu birisi yaptıysa öğrenmek istiyorum.

Başka bir Türk dosyaya RAT yerleştirip oraya upload etti büyük ihtimalle.

Bilgisayarınız kötü niyetli insanlar tarafından kontrol edilmiş.
Bu durumda sıfırdan format en sağlıklısı.
Sırf hile indirmek için çok büyük bir tehlikeye maruz kalmışsınız.

Bilgisayara erişen arkadaş başka şeyler de yapabilirdi sadece küfür etmiş onu da hoca anlamış zaten durumu iyi ki.

Bilgisayarınız kötü niyetli insanlar tarafından kontrol edilmiş.
Bu durumda sıfırdan format en sağlıklısı.
Sırf hile indirmek için çok büyük bir tehlikeye maruz kalmışsınız.
Affedersiniz de devlet büyüklerine küfür neden etsin ki bu şahıs Türk bayrağına neden küfür etsin ki , yani beni tanımayan birisi düşünce yapımı bilmedikten sonra neden aleyhime devlet erkanına küfür etsin adam affedersiniz ERDOĞAN ... yazdı affınıza sığınıyorum yani bunu yazan birisi kimse büyük cesaret istemez mi bu kişi hapiste sürünür açıkçası

Geri
Yukarı