Microsoft TPM'den vazgeçer mi?

Olyshower

Kilopat
Makaleler
17
Yer
VScode
Kaldırırlar bence. Bazı ülkelerde TPM kullanımı yasak. Microsoft bu ülkelere özel Windows 11 sürümü çıkarmazsa TPM gereksinimi kalkabilir. Şu anlık kurulumda TPM bypass edilebiliyor. Bence kalkacak.

oyunlkrali58

Picopat
Makaleler
1
Yer
Mars
Microsoft asla Windows 11'de TPM 2'den caymaz. Çünkü TPM güvenlik için önemli. Hatta Windows 11'i bırak Windows 12'de bile bu teknoloji devam edebilir.

Ulusumai

Picopat
2021-07-27.png

Bende var, ona rağmen kuramıyorum. İşlemcim desteklemiyor sanırım. Benimki i7 7700HQ, 8.nesil gerekiyormuş.

Son düzenleyen: Moderatör:

alikkum

Picopat
İlk günler işlemci nesli ve TPM 2.0 opsiyonel gereklilik, TPM 1.2 ise olmazsa olmaz gereklilik şeklinde bir blog yayınladılar sonra bunu kaldırdılar. Şu anki manzarada TPM 2.0 ve işlemci nesli son sürümde olmazsa olmaz gereklilik. Son sürümde TPM 2.0 zorunlu olmayacak diyenler desteksiz sallıyor sadece.
TPM 2.0'nin ne olacağından emin olmasak da en azından işlemci neslinin zorunlu olmadığından eminiz.

Cassandra

Decapat
Makaleler
3
O zaman zorunlu olabilir, bana göre çok saçma ama. Bana kalırsa Windows 11 Home sürüm için TPM zorunluluğu olmamalı, ev kullanıcısı neden BitLocker kullansın ki?

Cryptolocker yiyip dosyalarım gitti diyerek ağlamamak için olabilir? Belirlenen gereksinimler keyfi adamların canı sıkılıp hadi şunu da zorunlu kılalım diye istediği şeyler değil hepsinin bir sebebi var.

Yukarı