Microsoft Vista'yı unuttu!

Ehli_KeYf

Kilopat
Makaleler
8
Yer
İzmir
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bildiğiniz gibi Xp desteği 8 nisan 2014'te sona erdi. Bu olaydan 3 ay sonra Microsoft Windows 7'ye verilen desteğin 13 Ocak 2015′te sona ereceğini duyurdu. Bu haberler arasında vista ile ilgili hiçbir haber duyulmadı. Vista kullanıcısı olarak bir yandan seviniyorum bir yandan da üzülüyorum. Sevinmemin neden ise Windows'umu yükseltmeye gerek kalmadı , öte yandan ise Microsoft tarafından en önemsiz işletim sistemi kabul edildiğini anladım...

vista.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Vista xp'ye benzediği için xp ile biten destek vista içinde bitmş sayılır. Malesef çok üzücü bir işletim sistemiydi vista linuxa geçme sebebim :)

İnsanların Vista'yı sevmemesinin sebebi birkaç üreticinin yazılımcının Vista yaramaz demesi bence. Bir işletim sistemindeki amaç nedir ? Yazılımlarımızı sorunsuz çalıştırmasıdır, donanımları tanımasıdır, çökmemesi, kapanmaması, nazlanmamasıdır kısacası.

Ben bilgisayarıma 2008'in son ayı Vista kurdum o gündür bir kez dahi ne teklediğini gördüm ne çökme ne de bana bir " offf " çektirdi.

İlk bilgisayarım 4 MB ramli bir 486 idi o gündür linux ve envai çeşit windows kullandım Vista en beğendiğimdi.

Dokunmatik ekranlı bir sistem için gün sayıyor ve bilgisayarımın pert olmasını bekliyorum bozulmadan yenisini almam.

Vista gerçektende işe yaramazdı çünkü çok ani olmuştu xp oturdu yıllarca insanlar xp'yi kullandılar.Sonra vistayı laptoplara koydular üreticiler driver üretemedi üretim sorunları oldu aslında Microsoft'un amacı xp'yi tamamen unutturmaktı bu yüzden xp'de çalışan hiç birşey vista'da çalışmadı bu yüzden kimse birkaç yıl boyunca hiçbir yazılım üretmedi sonra vb.net yaygınlaştı vista olmasaydı yaygınlaşmazdı bence insanlar vb.net ile yazılım yapmaya başladılar sonra win7 çıktı bence en oturmuşu win7 .

Evet Win7 çok oturmuş bir sistem bencede. Bazı insanların Win8.1'e geçmemesinin sebebini kullanım arayüzünün farklı olmasına bağlıyorum. İnsanlara garip geliyor bence bu arayüz.

Evet Win7 çok oturmuş bir sistem bencede. Bazı insanların Win8.1'e geçmemesinin sebebini kullanım arayüzünün farklı olmasına bağlıyorum. İnsanlara garip geliyor bence bu arayüz.
Yıllarca Başlat menüsü kullanıp bi anda Metro'ya geçince öyle oldu. Bence Windows 7.1 gibi bir sistem hazırlayıp yenilikleri tanıtmalıydılar böylece insanlar Metro'yu normal bulurdu.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı