Microsoft, Windows 11 Bilgisayarınızı 23H2’ye Zorunlu Olarak Güncelleyebilir

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Windows 11 23H2

Windows Health Dashboard web sitesindeki bir mesaj, Microsoft’un artık Windows 11 sürüm 23H2’yi 21H2 ve 22H2’ye sahip cihazlara sunmaya başladığını doğruladı. Microsoft, Windows 11 21H2’de olduğu gibi, bu sürüme sahip bilgisayarları hizmet sonuna ulaştıklarında otomatik bir şekilde kademeli olarak güncelleyeceğini söylüyor. Şirket ayrıca bu sürecin, 23H2 sürümünün güvenli bir şekilde aşamalı olarak kullanıma sunulmasına yardımcı […]

Devamı: Microsoft, Windows 11 Bilgisayarınızı 23H2’ye Zorunlu Olarak Güncelleyebilir
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Ghost Spectre ile boşta 400MB RAM kullandığım şahsi bilgisayarımla aşırı memnunum Windows 7 giydirme seçeneği var Windows 10'da Windows 7 kullanıyorum üstüne tüm RAM hakkı benim 8GB bile yetiyor.

32GB RAM'e ve 4GB sabit RAM'e sahip laptoplarım için üzülüyorum ayıptır söylemesi keriz gibi Windows 11 yaptım... Büyük firmalar hiçbir işe yaramayan ürün ve hizmetler sürmeye başladılar (örnek PS5, Xbox S ve X, Windows 10 ve 11) eski eskiden güzeldi lafı artık hurafe oldu harbiden eski eskiden güzeldi değil hala güzel, Windows 7 kadar stabil bir işletim sistemi PS4 kadar güçlü bir konsol göremeyeceğiz bu jenerasyonda.

Eki Görüntüle 2122933
Windows Health Dashboard web sitesindeki bir mesaj, Microsoft’un artık Windows 11 sürüm 23H2’yi 21H2 ve 22H2’ye sahip cihazlara sunmaya başladığını doğruladı. Microsoft, Windows 11 21H2’de olduğu gibi, bu sürüme sahip bilgisayarları hizmet sonuna ulaştıklarında otomatik bir şekilde kademeli olarak güncelleyeceğini söylüyor. Şirket ayrıca bu sürecin, 23H2 sürümünün güvenli bir şekilde aşamalı olarak kullanıma sunulmasına yardımcı […]

Devamı: Microsoft, Windows 11 Bilgisayarınızı 23H2’ye Zorunlu Olarak Güncelleyebilir
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...
Bana kalırsa 23H2 22H2'ye göre daha iyi performans veriyor yani Windows 11 kullanıcıları için bence de olması bir sıkıntı yaratmaz.

Dev şirketler artık arka planda bizden habersiz işlemler yapmaya başladı gibi. Alternatifleri de olmadığı için rahatlar tabii. Örneğin her Windows güncellemesinden sonra ne hikmetse Edge browser yenileniyor. Bu tarayıcıyı istemememe rağmen sistemimden kaldıramam da başka bir komedi.

Artık Windows 7 gibi stabil bir işletim sistemi gelmeyeceğine göre ciddi şekilde Linux'a geçmeyi düşünüyorum. Linux oyun konusunda da eskisinden çok daha iyi durumda ve en azından zorla bir tarayıcıyı kullandırtmıyor. Bu zorla uygulama kullandırtma mantığı Android'de de var. İşin kötü tarafı uygulamayı kaldıramıyorsun bile, boşuna yer kaplıyor.

Başka bir örnek Android 13 sürümünde OBB klasörüne erişim kısıtlaması gelmiş. Tabii ki de bunu açıkça belirtmiyorlar, arka planda oluyor. Bunu düzeltmek için root atmak zorunluymuş, ancak bunun sonucunda Google zararlı çıkacak, bunun farkında değiller mi?

Son düzenleme:
Dev şirketler artık arka planda bizden habersiz işlemler yapmaya başladı gibi. Alternatifleri de olmadığı için rahatlar tabii. Örneğin her Windows güncellemesinden sonra ne hikmetse Edge browser yenileniyor. Bu tarayıcıyı istemememe rağmen sistemimden kaldıramam da başka bir komedi.

Artık Windows 7 gibi stabil bir işletim sistemi gelmeyeceğine göre ciddi şekilde Linux'a geçmeyi düşünüyorum. Linux oyun konusunda da eskisinden çok daha iyi durumda ve en azından zorla bir tarayıcıyı kullandırtmıyor. Bu zorla uygulama kullandırtma mantığı Android'de de var. İşin kötü tarafı uygulamayı kaldıramıyorsun bile, boşuna yer kaplıyor.

Başka bir örnek Android 13 sürümünde OBB klasörüne erişim kısıtlaması gelmiş. Tabii ki de bunu açıkça belirtmiyorlar, arka planda oluyor. Bunu düzeltmek için root atmak zorunluymuş, ancak bunun sonucunda Google zararlı çıkacak, bunun farkında değiller mi?
Edge kaldırabiliyorsunuz aslında stabilliğe gelirsek windows 7'de kullandığın şeyleri şuan yine kullansan neredeyse aynı performansı alabilirsin. Ki bana kalırsa yazılım yapmayan birinin çok düşük bir sistemi olmadığı halde linux'a geçmesi saçma (Şahsi fikrimdir linux tayfa kızmasın).

Yeni konular

Geri
Yukarı