Microsoft, Windows 11'in 5 Ekim'de kullanıma sunulacağını açıkladı

Win 11, 5 ekimde kullanıma sunulacak.

Microsoft, sistem gereksinimlerini de açıkladı.

Minimum sistem gereksinimleri:
- 4G RAM.
-64 GB depolama.
-DirectX 12 uyumlu grafik kartları.
-TPM 2.0 güvenlik çipi
-1 GHz 64 Bit çift çekirdekli işlemci.
Not: Bütün işlemciler desteklemiyor.

Desteklediği işlemciler:
Intel: Windows processor requirements Windows 11 supported Intel processors
AMD: Windows processor requirements Windows 11 supported AMD processors

Ayrıca, Microsoft Windows 10'unda 14 Ekim 2025 tarihine kadar devam edeceğini söylüyor.

unknown_2021.09.01-01.18 (2).png

@356280
Tıklayım mı?

Bu işlemci desteği olayını ben anlamadım. i5 ve i7 6.nesil işlemciler nasıl oluyor da Windows 11 için yetersiz geliyor? Yani bu listeyi neye göre yapıyorlar? Garip. İşlemci destek listesinin genişletilmesi gerek bana göre.

@Quartmo, sanırım A320 çipsetli anakart kullanıyorsun. A320 anakartlar da TPM 2.0 desteğine sahip. A320 anakartlarda birinci nesil Ryzen işlemcilerle TPM 2.0 açılıyor mu, bilmiyorum ama benim B350 anakartımda Ryzen 5 1500X ile TPM 2.0 açamıyorum.
Bu işlemci desteği olayını ben anlamadım. i5 ve i7 6.nesil işlemciler nasıl oluyor da Windows 11 için yetersiz geliyor? Yani bu listeyi neye göre yapıyorlar? Garip. İşlemci destek listesinin genişletilmesi gerek bana göre.
Tamamen saçmalık. Güzelim işlemcileri çöpe atıyorlar. Herhalde işlemci üreticileriyle anlaşma falan yaptı bunlar. Yeni işlemcileri mi satmak istiyorlar, anlamadım. İnsanda biraz insaf olur. Her seferinde işlemci mi yenileyeceğiz?

Geri
Yukarı