Microsoft, Xbox Series X ve Series S Ön Sipariş Stoğunu Artırıyor

Konu bizim ülke olmadığında bu senenin galibi bence gerçekten GamePass sayesinde Xbox. Çünkü aşırı ucuz bir fiyata bilgisayar dizmeden bir sürü oyuna erişip rahat rahat takılabiliyorsunuz. Konu bizim ülke olunca sağolsun devlet büyükleri bi' tane de kendilerine konsol istedikleri için Xbox alacağıma bilgisayar toplarım demek çok daha mantıklı oluyor. Çünkü GamePass bilgisayarda da var ve Xbox'da kayda değer konsola özel bir oyun yok. Üstüne ülkeye geleceğe fiyat ile Xbox'dan çok daha işlevselli bir bilgisayar toplanabiliyor.

Konsolu sattıran şeyin özel oyun olduğunu anlamak hiç te zor değil. PS4 özel oyunlarıyla Xbox One'a toz yutturdu. PS5 bu nesilin galibi olacaktır.
Para göz Sony para gözlükte galip gelecek. Türkiye'de en çok satılacak konsol Series S olacak diye düşünüyorum. Kimse çocuğuna gidip 10K karne hediyesi almaz veya isteyerek almaz diye düşünüyorum. Neyse anlayan anladı beni.

O zaman Xbox One yaklaşık 50 milyon ünite satarken, PS4 neden 100 milyonun üzerinde sattı?
Şu sıcaktan GPU hatası veren PS4'ler olmasa onun satış rakamları da 50-60 milyon civarında olurdu, merak etme. :)

Ayrıca olay sadece ünite satış rakamları değil. Eğer PS4 almış olsaydım bu zamana kadar 10 civarı oyun oynayabilmiş olacaktım (ki onlarda sözde Exclusive ve bir iki platform bağımsız oyun olacaktı). Xbox One ile oynadığım oyun sayısı çok rahat 40-50 üzerindedir. Live Gold, EA Access ve şimdi de Game Pass Ultimate sağ olsun, erişebildiğim aktif kitaplığım gayet geniş ve her gün genişlemeye devam ediyor.

Dipnot: Fat kasa Xbox One kullanıcısıyım, konsolun fan köklediğini çok nadir görmüşümdür.

Şu sıcaktan GPU hatası veren PS4'ler olmasa onun satış rakamları da 50-60 milyon civarında olurdu, merak etme. :)

Ayrıca olay sadece ünite satış rakamları değil. Eğer PS4 almış olsaydım bu zamana kadar 10 civarı oyun oynayabilmiş olacaktım (ki onlarda sözde Exclusive ve bir iki platform bağımsız oyun olacaktı). Xbox One ile oynadığım oyun sayısı çok rahat 40-50 üzerindedir. Live Gold, EA Access ve şimdi de Game Pass Ultimate sağ olsun, erişebildiğim aktif kitaplığım gayet geniş ve her gün genişlemeye devam ediyor.

Dipnot: Fat kasa Xbox One kullanıcısıyım, konsolun fan köklediğini çok nadir görmüşümdür.
Size katılarak şunu söylemek istiyorum. PS4 aldığıma pişmanım. Fan sorunu zaten kendi kendine baş belası, özel oyunların fiyatı da konsol aldırtır zaten tek başına. Keşke XBOX alsaydım diye az kızmadım kendime.

Size katılarak şunu söylemek istiyorum. PS4 aldığıma pişmanım. Fan sorunu zaten kendi kendine baş belası, özel oyunların fiyatı da konsol aldırtır zaten tek başına. Keşke XBOX alsaydım diye az kızmadım kendime.
Özel oyunları hikaye tabanlı olduğu için kiralama yöntemleri ile yine bir nebze uygun fiyata temin edinilebiliyor. Şahsi fikrim PS4'ün eksi yanları, başarısız termal soğutma ve uzun yıllar platform bağımsız olarak çıkan oyunlar için çapraz platform kapalı olarak gelmesiydi.

Yeni konular

Geri
Yukarı