Microsoft yazılım koruma platformunu kapatma

Gorev Zamanlayici calismiyorsa su yolu takip edebilirsiniz.
( eger bu anahtar yoksa )
1 - regedit'i acip
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Schedule
anahtarina gidin.
2 - Anahtarin icinde sag klik yapip
Yeni -> DWORD (32bit ) Degeri
secenegi ile yeni bir anahtar olusturun.
3 - Olusturdugunuz anahtara cift tiklayip adini Start ve degerini 2 olarak degistirin.

Duzelmezse su yolla devam edin.

1 - regedit'ten
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Schedule\TaskCache\Tree
anahtarina ulasip adini Tree.old olarak degistirin ve Gorev Zamanlayici'yi calistirin.
2 - Sorunsuz calisirsa kapatip Anahtar adini tekrar Tree olarak degistirin.
3 - Tree anahtarinin icindeki gorevleri tek tek "Gorev adi.old" seklinde degistirerek hangi islemin soruna yol actigini bulabilirsiniz.

Son düzenleme:
Yapilacak islemi ekledim. Umarim sorununuzu cozer.
Maalesef ilk yöntem işe yaramadı. İkinci yöntemde de anahtar adı değiştirme hatası diye bir hata aldım.
Buradaki SvcRestartTaskı silsem Microsoft Yazılım Koruması Platformundan kurtulurmuyum?
Maalesef ilk yöntem işe yaramadı. İkinci yöntemde de anahtar adı değiştirme hatası diye bir hata aldım.
Buradaki SvcRestartTaskı silsem Microsoft Yazılım Koruması Platformundan kurtulurmuyum?
@M3ric Hocam sadece Microsoft Yazılım Koruması Platformunu Windows etkinleştirme hatası aldamadan nasıl kapatırım o konu hakkında yardımcı olursanız minnettar olurum.

Dosya Ekleri

• 20200309_213824.jpg
    20200309_213824.jpg
    913,8 KB · Görüntüleme: 132
Son düzenleme:
Gelen hata kodu yine Gorev Zamanlayici ile ilgili cikiyor. services.msc yazip Hizmetleri acin. Oradan Gorev Zamanlayici'yi elle baslatmayi deneyin isterseniz.

Dediklerinizi yaptım ama bazen microsoft yazılım koruması platformu açılıp kapanıyor ve ara sıra cpu oranım yine yükseliyor(bazen açılıyor bazen kapanıyor)

Denetim masası > Sistem ve Güvenlik > Yönetimsel Araçlar > Görev Zamanlayıcısını açalım

Görev Zamanlayıcısı Kütüphanesi / Microsoft / Windows / SoftwareProtectionPlatform'e gelelim

"SvcRestartTask" bu göreve s(a)ğ tıklayıp devre dışı yapalım. Eğer problem devam ediyorsa "Sil" de yapabiliriz.

@M3ric moderatörüm, ben bu bilgiyi başka siteden alıntı yaptım. Alıntı olarak belirtmesem de denk geliş "a" harfini parantez içine alsam aynı mantığa gelir mi?
Çok işime yaradı çok sağol Allah razı olsun

Bu çok sıkıntılı bir şey yahu. Benim eski bilgisayarıma da oluyordu ve yüksek cpu kullanımıyla kalmayıp başlangıç uygulamalarının başlamasına da engel oluyordu. Neredeyse internetteki tüm çözümleri denedim ve hiçbirisi işe yaramadı. Format ve Windows 10u yeniden kurmayı denedim onlar da işe yaramadı. Her bilgisayarı açtığımda uygulanması gereken bir yöntem kullanıyordum ama bilgisayarın CPU yu aşırı ısıtıp kapatması gibi bir problemle karşılaştığım için (termal macunumla alakalı) bazen sıcakken açtığımda açılış ekranında kapanıyordu bu yüzden sonradan pes edip windowsu 8.1e düşürdüm. (Bir yerde bu sorunun donanım kaynaklı olduğunu okumuştum ama doğruluğundan emin değilim.)

Dediğim yöntemde de şöyle yapıyordum: Başlangıç uygulamalarının başlamasını engellediği için ilk görev yöneticisinden görevi sonlandırıyordum ve böylece uygulamalar başlıyordu. Daha sonra Kaynak izleyicisine girip sppsvc.exe yi (yani microsoft yazılım koruması platformu) askıya alıyordum ve cpu kullanımı doğal olarak düşüyordu. Ancak dediğim gibi bilgisayarı her kapatıp açtığınızda tekrar tekrar yapmanız gerek. Üşendirici olabilir ama işe yarıyor. Bu arada başlangıç uygulamaların çalışmasına engel olma gibi bir problem yoksa muhtemelen görevi sonlandırmadan direk askıya almanızda bir problem olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı