Çözüldü Microsoft'un indirme ağlarına bağlanılamıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ahmetfdemirel

Decapat
Makaleler
1
Geçen gün Xbox uygulamasından oyun indiriyordum. Bir anda indirme yarıda durdu ve o andan beridir ne Windows Update internete bağlanıp güncellemeleri denetleyebiliyor, indirebiliyor; ne Xbox oyun indiriyor; ne de Microsoft Store'a girebiliyorum... İşin garibi sadece bunları yapamıyorum. Bunların dışında her şey gayet güzel çalışıyor. 5 dakika öncesine kadar iTunes uygulaması da gitmişti, günlerdir çalışmıyordu. O da kendi sunucularına bağlanamıyordu. Windows Update bu ekranda takılı kalıp ilerleme kaydedemiyor.

1683672317214.png

Xbox uygulaması da oyunları asla indiremiyor.

1683672240364.png

Windows 11 Media Creation Tool indirmeyi denedim. USB belleğime indirip yazacak şekilde ayarladım. Onu da indiremedi. O da %0'da kaldı.

Sorunun bilgisayardan mı internetten mi kaynaklandığını çözdüm aslında. Telefondan mobil veri açınca sorun çözüldü. VPN kurdum, VPN ile bağlandım yine sorun yoktu. Ayrıca başka bilgisayardan da aynı ağa bağlanmayı denedim, yine aynı sorunu aldım. TTNET kullanıyorum, sorun TTNET ile alakalı gibi duruyor.

Bunlar dışında Discord, Drive, YouTube, Steam... Her şey sorunsuz çalışıyor.

Benzer sorun yaşayan veya çözüm yolu bilen var mı? İlla internet sağlayıcısını aramam mı lazım? Modemde bir ayar değiştirmedim. Kendim sunucuları engellemiş olamam.

Çözüm
Dostlar sorunu çözmeyi başardım. Gerçekten neden böyle oldu aklım almıyor. Geçen gün kuzenim tabletiyle internete giremesin diye kullanıcı erişim Kontrol'den kendisine erişim banı atmıştım. O olaydan sonra bu sıkıntıyı yaşadığım için bir de kaldırmayı deneyeyim dedim. Sadece onun tabletini yasaklamama rağmen bütün Microsoft bağlantımız gitti. Şimdi yasağı kaldırdım ve sorun garip bir şekilde düzeldi.

1684067698926.png

@655432 hocam olay sizin için de en az benim kadar garipti. Bu yüzden sizi de etiketleyip çözümü okumanızı rica ediyorum :D. Gariplikler silsilesi.
Bu arada Microsoft ağına bağlanamadığım için format diski bile oluşturamıyordum kendime. Sıfırlamaya da bundan dolayı çekinmiştim.
Microsoft'tan ip ban yemişsiniz gibi gözüküyor. Eğer statik ip kullanmıyorsanız modemi güç tüşündan kapatıp tekrardan açın. Bu sorununuzu çözecektir.

Eğer sorun çözülmezse cmd üzerinde ipconfig /flushdns komutunu çalıştırın.

VPN ile çözülüyorsa, modeme reset atmayı dener misiniz? Size yenir bir IP atayacaktır ve sorun muhtemelen çözülecek.
Az önce modem'i resetleyip geldim. Hâlâ aynı sorun devam ediyor.
Microsoft'tan ip ban yemişsiniz gibi gözüküyor. Eğer statik ip kullanmıyorsanız modemi güç tüşündan kapatıp tekrardan açın. Bu sorununuzu çözecektir.

Eğer sorun çözülmezse cmd üzerinde ipconfig /flushdns komutunu çalıştırın.
Modemi kapatıp açmayı da denemiştim. cmd'den verdiğiniz komutu da denedim ama aynı sorun devam ediyor hocam.

@Emir Yüksel @byexe Hocam az önce modemi yeniden başlatıp geri bağlandım. Birkaç saniye xbox'tan indirdi. Sonra hız yavaş yavaş sıfıra düştü ve tekrardan durdu. Neler oluyor anlamıyorum :D.

Son düzenleme:

Modemi kapatıp açmayı da denemiştim. cmd'den verdiğiniz komutu da denedim ama aynı sorun devam ediyor hocam.

@Emir Yüksel @byexe Hocam az önce modemi yeniden başlatıp geri bağlandım. Birkaç saniye xbox'tan indirdi. Sonra hız yavaş yavaş sıfıra düştü ve tekrardan durdu. Neler oluyor anlamıyorum :D.
Cihazda virüs programı varsa tamamen kapatın ve öyle deneyin.

Aynı sorunu ben de yaşadım. Sorun ethernet kablomdan kaynaklıydı. VPN ile indiriyordu. VPN'siz indirmiyordu. Ethernet kablosu aldım yeni düzeldi.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı