Midas ile hisse nasıl alınır?

Everythink

Hectopat
4.5 bin TL'lik hisse alacağım fakat piyasa kapalı olduğu için nasıl alacağım bilmiyorum 4.500 TL tam piyasa emri ile tam 5 bin TL olmasını istiyor hesapta o kadar param da yok ama diğer türlü fotoğrafını bıraktığım şeyden alınca üstüne 1 TL mi ne ekliyor nasıl yapacağım mesela 4.950 yazan yere 4.500 yazsam 4.501.92 kuruş istiyor anlatabildim mi bilmiyorum, bu şekilde alınabiliyor mu?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240302_193008_Midas.jpg
    Screenshot_20240302_193008_Midas.jpg
    44,1 KB · Görüntüleme: 57
Bende Midas kullanıyorum 6 aydır. Anladığım kadarıyla fazladan istediği para komisyon kesiyor diye biliyorum. Zaten şu anda hisse satın alamazsınız hafta sonu olduğu için Türkiye borsası, Amerikan borsası kapalı.

Hafta ici.
Türkiye borsası sabah 10 da açılır akşam 6 da kapanır. Amerikan borsası akşam 16.30 gece 23.00 civarında kapanır.
U saatler civarında alım satım yapabilirsiniz. Hisse alım satımı yapmadan önce isterseniz Midas uygulamasıni biraz öğrenmek için YouTube'da eğitim videoları var. Oradan bilgi sahibi olabilirsiniz. Yanlış işlemler yapmazsınız.

Hocam diyelim 15 liralık bir hisse alacaksanız ve bütçenizde 15 lira diyelim o hisseyi alamazsanız sizden komisyon vs. keser diye biliyorum ayrıca Midas'ın bu konu için destek kısımları var oradan detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Hocam limit emri veriyorsunuz. Ondan dolayı direkt Pzt. gününün tavan fiyatını gösteriyor. Yani bu hisse şu fiyata çıkana kadar alım emri veriyorsunuz. Anlayacağınız size sıra gelirse, yani günü hemen tavan ile açıp satışları karşılayamazsa piyasa fiyatından alıyor. Çıkabileceği maks. fiyat 4950 olduğu için tamamını vermeniz gerekiyor. Emir fiyatı verin. Ve o emir fiyatını 4948 olarak girin. 2 lira da sizden komisyon alacak, komisyon oranı 4/10000 olduğu için. Kesin bilgi olmasın ama ben böyle anladım attığınız fotoğraftan. Yanlış bilgi verdiysem veya sürç-ü lisan olduysa kusura bakmayın.

Tabi günü direkt olarak alışla açarsa ve fiyatı 4948 Türk Lirası'na düşmezse maalesef alış yapamazsınız aradaki 2 TL'lik fark yüzünden.

Limit fiyatın yanındaki info tuşuna basarsanız orada anlaşılabilir bir şekilde yazıyordur.

Hocam limit emri veriyorsunuz. Ondan dolayı direkt pazartesi. Gününün tavan fiyatını gösteriyor. Yani bu hisse şu fiyata çıkana kadar alım emri veriyorsunuz. Anlayacağınız size sıra gelirse, yani günü hemen tavan ile açıp satışları karşılayamazsa piyasa fiyatından alıyor. Çıkabileceği maksimum fiyat 4950 olduğu için tamamını vermeniz gerekiyor. Emir fiyatı verin. Ve o emir fiyatını 4948 olarak girin. 2 lira da sizden komisyon alacak, komisyon oranı 4/10000 olduğu için. Kesin bilgi olmasın ama ben böyle anladım attığınız fotoğraftan. Yanlış bilgi verdiysem veya sürç-ü lisan olduysa kusura bakmayın.

Tabii günü direkt olarak alışla açarsa ve fiyatı 4948 Türk Lirası'na düşmezse maalesef alış yapamazsınız aradaki 2 TL'lik fark yüzünden.

Limit fiyatın yanındaki info tuşuna basarsanız orada anlaşılabilir bir şekilde yazıyordur.

Peki Sabah direk açılır açılmaz alırsam komisyonuyla beraber olur mu şimdi satın alamıyorsam?

Simdi 4.500tl ya Direk açılışı 4.500tl uzerinden olmaz mı

Peki Sabah direk açılır açılmaz alırsam komisyonuyla beraber olur mu şimdi satın alamıyorsam?
Şimdi zaten haftasonu olduğundan alamazsınız. Pzt. günü saat 09.40-09.55 arasında tek fiyattan emir toplamalar başlar. Yani ya orada alırsınız ya da seans başladığında dediğim gibi düşerse emir fiyat koyup alırsınız.

Simdi 4.500tl ya Direk açılışı 4.500tl uzerinden olmaz mı
Orasını tavsiye vermeyeyim. Cuma günkü kapanışını bilmiyorum takip etmediğim için. Alışla kapattıysa yüksek ihtimalle artı açacaktır. Bu durumda da siz hisseyi alamayabilirsiniz 4500 liraya.

Geri
Yukarı