Mide bulantısı geçmiyor

• Konuyu başlatan ncl
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 400

ncl

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI H55M-E23 Mainboard
i3 550 3.20GHz
2x 2GB DDR3 RAM
AMD Radeon 5570 2GB
WD Green 240GB Sata SSD
Windows 10 21H2 Ognitorenks Edition
Meslek
Muzik Produktoru & Grafik Tasarim ve Video Editoru
Sabahtan beri mide bulantim vardi, okula giderken otobuste kendimi cok kotu hissettim ve aniden indim. Yaklasik 1 saat falan oldu ve yurumeye basladim. Yurudugum zaman bulantim azaliyor ama her durdugumda, oturdugumda midem tekrar bulanmaya basliyor. Bir zaman sonra kusacak oluyorum ve tekrar yurumeye baslayinca geciyor. 1 saattir durmadan yuruyorum ve eve gitmek istiyorum. Suan asfalt kenarinda yururken yaziyorum, evim 9KM kadar uzak bir yerde. Daha once bu mesafeyi keyfiyen yurumustum ve 2 saat surmustu. Durakta durursam muhtemelen otobuste kusacagim. Mide bulantim kusmadan nasil gecer?

Kusmadan geçiremezsiniz hocam, istemsiz öğürme gibi şeyler yapıyorsanız mide bir şeyden rahatsız olmuş ve bunu çıkartması gerektiğini belirtir. 2-3 saat sonra kusma yaşarsınız. Kusabiliyorsanız müsait bir yerde kusup rahatlayın. Ben metroda denk gelmiştim buna tuvalete yetişene kadar ölüyordum az kalsın :D. Hava çarpmıştır yüksek ihtimal ile.

Sabahtan beri mide bulantim vardi, okula giderken otobuste kendimi cok kotu hissettim ve aniden indim. Yaklasik 1 saat falan oldu ve yurumeye başladım. Yurudugum zaman bulantim azaliyor ama her durdugumda, oturdugumda midem tekrar bulanmaya basliyor. Bir zaman sonra kusıcak oluyorum ve tekrar yurumeye baslayinca geciyor. 1 saattir durmadan yuruyorum ve eve gitmek istiyorum. Şu an asfalt kenarinda yururken yaziyorum, evim 9km kadar uzak bir yerde. Daha once bu mesafeyi keyfiyen yurumustum ve 2 saat surmustu. Durakta durursam muhtemelen otobuste kusacagim. Mide bulantim kusmadan nasıl gecer?

Bakkaldan poşet alın taksiye binip eve gidin. Kusarsanız da poşete kusarsınız bir şey olmaz.

Yanimda para yok ebeveynim yok hastaneye gitsem napacaklar? Bi serum takarlar bi de leğen verirler o kadar.

Kusmadan geçiremezsiniz hocam, istemsiz öğürme gibi şeyler yapıyorsanız mide bir şeyden rahatsız olmuş ve bunu çıkartması gerektiğini belirtir. 2-3 saat sonra kusma yaşarsınız. Kusabiliyorsanız müsait bir yerde kusup rahatlayın. Ben metroda denk gelmiştim buna tuvalete yetişene kadar ölüyordum az kalsın :D. Hava çarpmıştır yüksek ihtimal ile.
Istemsiz öğürme olmadı hiç ama kusmadan önce yaşanan nabız artışı ve derin nefes alma içgüdüsü oldu. Zaten sonrasında otobüsten inmiştim.

Istemsiz öğürme olmadı hiç ama kusmadan önce yaşanan nabız artışı ve derin nefes alma içgüdüsü oldu. Zaten sonrasında otobüsten inmiştim.

Bu belirtilere göre mideyi rahatsız eden bir şeyler var. Maden suyu içip mideyi rahatlatmayı deneyin eğer kusacaksanız zaten asit seviyesi yükseldiği an mide kendisini boşaltır.

Daha az durakta duruyor diye minibüse bindim mide bulantım azaldı. Muhtemelen kusmam.

Bu belirtilere göre mideyi rahatsız eden bir şeyler var. Maden suyu içip mideyi rahatlatmayı deneyin eğer kusacaksanız zaten asit seviyesi yükseldiği an mide kendisini boşaltır.
Hocam emetofobi diye fobim var, kusma ve kusuk fobisi. Kusmaktan dusmanim gibi nefret ediyorum. Kusan birisini gormesem ve bana birinin kustugunu soylerseniz bile midem bulanmaya basliyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı