Mide yanması nasıl dindirilir?

monthean

Hectopat
Merhabalar, reflü rahatsızlığına sahibim. Bu akşam bir aptallık edip hamur işi yedim. Yemek borum aşırı derecede yanıyor. Hiç abartmıyorum 95 derece hissiyatı var, daha önce hiç bu kadar şiddetli bir atak geçirmemiştim reflü rahatsızlığından kaynaklı. Şu an çok kötü durumdayım 10-15 dakika içinde bu acımı dindirecek bir kür vb benzeri bir şey var mı? Durum çok acil. Ayrıca bir sorum daha var sevgili arkadaşlar. 2.5-3 saattir midem bu şekilde aşırı yanıyor. Yemek borumda herhangi bir rahatsızlığa veya herhangi bir sağlık sorununa yol açar mı bu durum? Lütfen yardımcı olun arkadaşlar iyi geceler.
Not: Sadece yanlış yemeklere başvurunca yaşıyorum bu durumu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de reflü var ben genelde talcid adlı mide ilacından içiyorum naneli bir ilaç eğer ilacınız yoksa 1 bardak soğuk süt içmeyi deneyebilirsiniz benim çok işime yarıyor.

Bende de reflü var ben genelde talcid adlı mide ilacından içiyorum naneli bir ilaç eğer ilacınız yoksa 1 bardak soğuk süt içmeyi deneyebilirsiniz benim çok işime yarıyor.
Hocam moderatörler sağolsunlar 1 saat sonra kabul etti konuyu iş işten geçmişti yine de sağ olun çok teşekkürler.

Reflü mide sorunlarımdan sadece bir tanesi. Uzun süredir var. Yemek borum ve boğazım sürekli yanıyor ama bir sağlık sorununa yol açmadı şu ana kadar. Doktor tavsiyesi dışında kullanmanızı önermem ama ben Gaviscon kullanıyorum. Şurup formunda.

Geri
Yukarı