Miillenicom'da Türk Telekom'un verdiği modemi kullanmaya mecbur muyum?

Emre007038

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Millenicom'dan aldığım fiber internet Türk Telekom altyapısı olduğundan dolayı Türk Telekom'un özel modemi ile geldi. Cam kablo Türk Telekom'un cihazına bağlı oradan da Türk Telekom'un modemi olan TP-Link Archer C5v modemine takılı. Farklı bir modem taktığımda sinyal alamıyorum. Farklı bir modemi router olarak kullandığımda ise ara ara kesilmeler oluyor YouTube videolarında takılmalar oluyor 100 Mbps'lik paket kullanıyorum güya. Kablolu bağlantı da sorun yok tam hız alıyorum. Fakat kablosuz bağlantı da işkence yaşıyorum. Arayıp öğrendiğimde de anlaşma gereği farklı bir modem kullanılamıyormuş. Bir çözümü yok mu verdikleri modem çok kötü. Binada sadece TT fiber altyapı var.
Teşekkürler.

Başka bir router alıp bridge modda kullanabilirsiniz, aynı durumu yaşıyorum ancak kablolu bağlandığım için pek dert etmiyorum.

Fiber bağlantıda Telekom'un verdiği modem kullanılması zorunlu diye biliyorum. Bende de Telekom'un verdiği ZTE modem var fiber için.

Kullanıcı adı şifreyi öğrenirseniz kendi modeminizi kullanabilirsiniz. Türk Telekom fiber altyapısı üzerinden Türknet kullanıyorum, kendi aldığım Keenetic Giga modemi kullanıyorum. Kullanıcı adı şifreyi Türknet'in kullanıcı arayüzü üzerinden öğrendim.

Millenicom müşteri hizmetlerinden öğremediyseniz eğer modemle aranızda gidip gelen paketleri okuyarak öğrenebilirsiniz. Biraz teknik bir işlem ve modemdem modeme değişebiliyor, internette araştırmanız gerekli.

Alternatif olarak ISS'nin verdiği modemi köprü moduna alıp kullanmak ama bundan pek memnun olmamışsınız sanırım.

Son düzenleme:
Başka bir router alıp bridge modda kullanabilirsiniz, aynı durumu yaşıyorum ancak kablolu bağlandığım için pek dert etmiyorum.

TP-Link VR2100 kablosuz router olarak denedim daha düşük hız aldım kablosuzda ve ara ara internet kesildi 10 15 saniye de geliyor ama.
Kullanıcı adı şifreyi öğrenirseniz kendi modeminizi kullanabilirsiniz. Türk Telekom fiber altyapısı üzerinden Türknet kullanıyorum, kendi aldığım Keenetic Giga modemi kullanıyorum. Kullanıcı adı şifreyi Türknet'in kullanıcı arayüzü üzerinden öğrendim.

Millenicom müşteri hizmetlerinden öğremediyseniz eğer modemle aranızda gidip gelen paketleri okuyarak öğrenebilirsiniz. Biraz teknik bir işlem ve modemdem modeme değişebiliyor, internette araştırmanız gerekli.

Alternatif olarak ISS'nin verdiği modemi köprü moduna alıp kullanmak ama bundan pek memnun olmamışsınız sanırım.
Türk Telekomdan yetkili kişiyi de aradık. Kendi modemleri hariç modem kullanamayacağımızı belirttiler. Zaten deneyip sinyal alamamıştık.

TP-Link VR2100 kablosuz router olarak denedim daha düşük hız aldım kablosuzda ve ara ara internet kesildi 10 15 saniye de geliyor ama.

Türk Telekomdan yetkili kişiyi de aradık. Kendi modemleri hariç modem kullanamayacağımızı belirttiler. Zaten deneyip sinyal alamamıştık.
Kullaniliyor hocam istediginiz modemi kullanabilirsiniz kurulum yapip. 2 modem ile denedim ftth aktyapida ikisinde de internet çalıştı.

Geri
Yukarı