Mıknatıs İle Sınırsız Enerji Yapmak Mümkün Mü?

• Konuyu başlatan Bekir Öztürk
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 27B
B

Bekir Öztürk

Ziyaretçi
Arkadaşlar internette dolaşırken bu videoya rastladım. Videoda adamın ne yaptığını tam anlamadım ama mıknatıs kullanarak fanı çalıştırıyor. Bunu bende yapmak istiyorum. Elimde kasamın önüne bağladığım bir fan var. Fakat anakartımda boş giriş yok. Çevredeki bakkallarda da molexten çevirici bulamadım. Bunu yapmayı düşünüyorum. Nasıl yapabilirim?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dönsün. Ses umurumda değil. Kasanın ön kısmı kolayca çıkıyor. Tek mıknatısı çekerim ve durur. Zor bir işlem değil benim için.

Bence bunun elektrik ile alakası yok. Fizikle var. Mıknatıs fan perdelerini çekiyor. Ve bu durmadan 4 tane ile olunca böyle bir sonuç çıkıyor. Ben böyle düşündüm.

Evet mümkün.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bilgisayar bileşenleri manyetik alandan etkilenebilirler. Mesela HDD manyetik alandan etkilenir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu düşünen bunu da düşündü:

Mazotsuz kamyon.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı