Valorant oynarken işlemci ısısının 76-81 derece arasında olması işlemciye zarar verir mi?

MakeMyDay

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Uluslararası Ticaret
Merhaba,

İşlemci: i5 10400F

Son günlerde Valorant oynarken garip bir şekilde FPS düşmesi yiyorum ya da FPS düşmesi yer gibi kasıyordu. İki maç sonra yok oluyordu bu durum.
Yani ara ara bu durumu yaşıyorum ama bir zaman sonra geçiyor. Sonrasında tekrardan olabiliyor.

Dün MSI Afterburner ile üç maç Valorant oynayıp takip etmek istedim.
İşlemci ısım minimum 75 maximum 82 dereceyi gördü.

Termal macun yenilemek gerekiyor. Termal macun yenilemeden 15-30 gün daha Valorant oynamakta sakınca var mı?
Yoksa büyük bir hata mı?

Yardımcı olursanız sevinirim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Şuanki işlemci sıcaklıklarınız kabul edilebilirlik noktasını geçmiş ama oynamakda sakınca gözükmüyor.
Sadece işlemci sıcaklıkları mı böyle ekran kartının durumu nasıl

Merhaba,

İşlemci: i5 10400F.

Son günlerde Valorant oynarken garip bir şekilde FPS düşmesi yiyorum ya da FPS düşmesi yer gibi kasıyordu. İki maç sonra yok oluyordu bu durum.
Yani ara ara bu durumu yaşıyorum ama bir zaman sonra geçiyor. Sonrasında tekrardan olabiliyor.

Dün MSI Afterburner ile üç maç Valorant oynayıp takip etmek istedim.
İşlemci ısım minimum 75 maximum 82 dereceyi gördü.

Termal macun yenilemek gerekiyor. Termal macun yenilemeden 15-30 gün daha Valorant oynamakta sakınca var mı?
Yoksa büyük bir hata mı?

Yardımcı olursanız sevinirim :)

FPS drobu yeme sebebiniz oyunu HDD'ye kurmuş olduğunuz için olabilir belki.

Şuanki işlemci sıcaklıklarınız kabul edilebilirlik noktasını geçmiş ama oynamakda sakınca gözükmüyor.
Sadece işlemci sıcaklıkları mı böyle ekran kartının durumu nasıl
Masaüstü bilgisayar. Hazır sistem olarak aldım. Bilgisayarı ilk satın aldığım günden beri ekran kartı boşta 56 derece sıcaklıkta. Valoranta girince ise 56 ya da 57 derece sıcaklıkta. Yani ekran kartı sıcaklığım sabit. Sadece Valorant oynuyorum.

Hocam laptopmu PC'mi.
Hazır sistem olarak aldım. Masaüstü bilgisayar. PC.

FPS drobu yeme sebebiniz oyunu HDD'ye kurmuş olduğunuz için olabilir belki.
HDD sistemimde yok. 500GB M2 SSD var.

Kaç GB RAM var sistemde ve kaç adet RAM var

8x2 16 GB RAM var. Valorant girince 10GB RAM kullanıyordu. Dün akşam ona da baktım.

Tamamdır bildiğim kadarı ile burada da sorun gözükmüyor. Teknik açıdan çok bilgim yok ben sadece temel açıdan bir sorun var mı ona bakıyorum. @deadfellow hocam teknik açıdan daha bilgilidir o da bakarsa çözüme daha iyi yaklaşmış oluruz.
Sistemi bu şekilde çok fazla kullanmamaya çalışın. Dediğim gibi bu dereceler bana göre kırmızı nokta ama kullanılamaz değil.
HWiNFO64 üzerinden detaylı sonuç atabilir misiniz gözden kaçan bir durum var mı bir de oraya bakalım.

Masaüstü bilgisayar. Hazır sistem olarak aldım. Bilgisayarı ilk satın aldığım günden beri ekran kartı boşta 56 derece sıcaklıkta. Valorant'a girince ise 56 ya da 57 derece sıcaklıkta. Yani ekran kartı sıcaklığım sabit. Sadece Valorant oynuyorum.

Hazır sistem olarak aldım. Masaüstü bilgisayar. PC.

HDD sistemimde yok. 500GB M.2 SSD var.

Hocam bir süre yük altında bırakmayın ve bakımını yaptırın yetkili servise.

Tamamdır bildiğim kadarı ile burada da sorun gözükmüyor. Teknik açıdan çok bilgim yok ben sadece temel açıdan bir sorun var mı ona bakıyorum. @deadfellow hocam teknik açıdan daha bilgilidir o da bakarsa çözüme daha iyi yaklaşmış oluruz.
Sistemi bu şekilde çok fazla kullanmamaya çalışın. Dediğim gibi bu dereceler bana göre kırmızı nokta ama kullanılamaz değil.
HWiNFO64 üzerinden detaylı sonuç atabilir misiniz gözden kaçan bir durum var mı bir de oraya bakalım.
Termal macun sürdürttüm. Valorantta 80 dereceler artık 60 derece :)

Hocam bir süre yük altında bırakmayın ve bakımını yaptırın yetkili servise.
Artık 80 derece değil 60 derece işlemci ısısı Valorantta. Termal macun sürdürttüm :)

Geri
Yukarı