Mıknatıslı kılıflar tablete zarar verir mi?

mauve

Hectopat
Arkadaşlar, bir kılıf aldım tablet için. Kapağında mıknatıs bulunuyor. Smart kılıf diye geçiyor sanırım. Kapağı kapatınca tablet de kapanıyor. Ancak bir şey izlerken tableti kılıfa yasladığımda falan da kapanıyor ve biraz sinir bozucu oluyor. Bu problemin dışında tablete başka zararları var mıdır kılıfın? Bataryasına zarar verebilir diyen kişilere falan rastladım.

Arkadaşlar, bir kılıf aldım tablet için. Kapağında mıknatıs bulunuyor. Smart kılıf diye geçiyor sanırım. Kapağı kapatınca tablet de kapanıyor. Ancak bir şey izlerken tableti kılıfa yasladığımda falan da kapanıyor ve biraz sinir bozucu oluyor. Bu problemin dışında tablete başka zararları var mıdır kılıfın? Bataryasına zarar verebilir diyen kişilere falan rastladım.

Zararı olmaz tablette NFC varsa çalışmayabilir.

Verebilir. Mıknatıs elektronik cihazdaki elektrik akımlarına etki eder ve sonucunda hasar alabilir. Uzun vadede zararları belli olur.

Kılıf orijinal ise zaten tablet'te ona uygun üretilmiştir zarar vermez.

Babam telefonda kullanıyor mıknatıslı kılıf, ön tarafa denk geliyor mıknatıs. Oda sorun yaratır mı bataryaya uzak iken?

Geri
Yukarı