Mikrofon açıkken video yankı yapıyor

Varsa mikrofonunuzun sürücüsünden yankı engelleyici özelliğini aktif etmeniz, yoksa arkadaşlarınızla konuştuğunuz yazılım üzerinden (örn: Discord) ayarlara girip ses sekmesinden yankı engelleyici aktif etmeniz gerekiyor, gürültü engelleyici olarak da geçebilir bazı programlarda. Discordun bunun için en iyi özelliği Krips'dir. Ayrıca varsa mikrofon hassasiyeti ayarlarını da kurcalayın, otomatik değilse otomatik kullanmayı deneyin, zaten otomatik ise otomatik ayarı kapatıp elinizle desibeli yükseltmeyi deneyin, böylelikle kulaklıktan açtığınız sesler mikrofonunuzun algılamasını zorlaştıracaktır.

Varsa mikrofonunuzun sürücüsünden yankı engelleyici özelliğini aktif etmeniz, yoksa arkadaşlarınızla konuştuğunuz yazılım üzerinden (örneğin: Discord) ayarlara girip ses sekmesinden yankı engelleyici aktif etmeniz gerekiyor, gürültü engelleyici olarak da geçebilir bazı programlarda. Discord'un bunun için en iyi özelliği Krips'dir. Ayrıca varsa mikrofon hassasiyeti ayarlarını da kurcalayın, otomatik değilse otomatik kullanmayı deneyin, zaten otomatik ise otomatik ayarı kapatıp elinizle desibeli yükseltmeyi deneyin, böylelikle kulaklıktan açtığınız sesler mikrofonunuzun algılamasını zorlaştıracaktır.

James Donkey 720 kullanıyorum, Discord üzerinden krips açık fakat düzelmiyor.

James Donkey 720 kullanıyorum, Discord üzerinden krips açık fakat düzelmiyor.
Bende de James Donkey 710 sürümü var, geçen gün sizinle aynı sorunu yaşadım ancak ben farklı yazılımlar kullandım, Voice Meeter Banana gibi mikrofon ayarlarıyla ayarlamalar yapıyordum. İşim bittikten sonra yazılımları tamamen kaldırıp sildiğimde ertesi gün yazılımlar açık olmasa bile mikrofonun daha hassas olduğunu ve youtube müziklerinin az da olsa karşı tarafa gittiğini fark ettim. Aygıt Yöneticisini açıp tüm ses sürücülerini sildim ve USB cihazlarını çıkartıp yeniden taktım. Bilgisayarı yeniden başlattığımda sorun çözülmüştü. Siz de benim gibi son zamanlarda mikrofonunuzun ayarlarını değiştirebilecek yazılımlar kullandıysanız aynı sorunu yaşamış olabiliriz.

Yeni konular

Geri
Yukarı