Çözüldü Mikrofon yankı yapıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Rouxs

Hectopat
Daha fazla  
Oyundaki sesi falan mikrofon basınca karşı tarafa sesi gönderiyor. Bunun yüzünden mikrofon değiştirdim halen sorun aynı şekilde devam ediyor. Ne yapmam lazım?

Çözüm
Onikuma X4 RGB oyuncu kulaklığı kullanıyorum yankı eko dip ses sorunu yaşıyorum özellikle karşılıklı konferans görüşmelerinde mikrofon basını azaltsam da arttırsamda hiç fark etmiyor bu sorunu nasıl kalıcı olarak giderebilirim ses kalitesi çok iyi ama benden karşıya giden ses sorunlu.
Kaliteli bir ses kartı alman gerekiyor
Yorumlar kötü gözükmüyor. Bütçenizi arttırabilirseniz daha güzel kulaklıklara yönelin. Mikrofon bassını azaltın ve Realtek Audio Console'u indirip mikrofon efektini açın.

Bence mikrofonda bir sorun yok önceki mikrofnumda yankı yapıyordu.
Şimdi şuna deyinmek gerek o fiyat bandında ki kulaklıklar da bu tarz olaylar gayet normal sonuçta çok iyi bir kulaklık almamışsınız ama işinizi görecek kadar almışsınız. Son cümlem de dediğim 2 şeyi yapın sorununuz azalacaktır.Mümkünse siz yine de paranızı bir kenara koyup daha iyi bir şeyler almaya çalışın. Alırken dikkat edin araştırma yapın kronik sorunu olmasın.

Şimdi şuna deyinmek gerek o fiyat bandında ki kulaklıklar da bu tarz olaylar gayet normal sonuçta çok iyi bir kulaklık almamışsınız ama işinizi görecek kadar almışsınız. Son cümlem de dediğim 2 şeyi yapın sorununuz azalacaktır.Mümkünse siz yine de paranızı bir kenara koyup daha iyi bir şeyler almaya çalışın. Alırken dikkat edin araştırma yapın kronik sorunu olmasın.
Eski mikrofonumun aynısı arkadaşımda vardı ve onda hiçbir yankı sorunu yoktu sesi gayet iyiydi ama benimki öyle değil bassı felanda 0'da.

Eski mikrofonumun aynısı arkadaşımda vardı ve onda hiçbir yankı sorunu yoktu sesi gayet iyiydi ama benimki öyle değil bassı felanda 0'da.
Ses kartı var mı bilgisayarda ? belki sizde yok arkadaşınızda vardır. Realtek Audio Console'u indirip aşağıda fotoğrafını attığım ayarı açın.

1624745758413.png

Hocam sorularınızın cevabı bende :)
hocam eğer mikrofonunuz her yerde yankı yapıyorsa 1.'i ve 2.'i adımları deneyebilirsiniz.

1.hocam çizdiğim yeri işaretliyip uygula tamam deyiniz.

2.hocam buradada dikdörtgen içine aldığım yeri işaretleyiniz.

3.hocam eğer yok benim mikrofonum tek Discord'da yankı yapıyor diyorsanız işaretlediğim alan sizde açıktır onu kapayınız.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    241,8 KB · Görüntüleme: 522
  • 2.PNG
    2.PNG
    196 KB · Görüntüleme: 483
  • 3.PNG
    3.PNG
    185,4 KB · Görüntüleme: 406
Ses kartı var mı bilgisayarda ? belki sizde yok arkadaşınızda vardır. Realtek Audio Console'u indirip aşağıda fotoğrafını attığım ayarı açın.

Eki Görüntüle 1084946
Hangisini indirmem gerekiyor. https://www.realtek.com/en/downloads
hocam eğer mikrofonunuz her yerde yankı yapıyorsa 1.'i ve 2.'i adımları deneyebilirsiniz.

3.hocam eğer yok benim mikrofonum tek Discord'da yankı yapıyor diyorsanız bu yönetmi deneyebilirsiniz.
Deniyeceğim teşekkürler. :)

3.hocam eğer yok benim mikrofonum tek Discord'da yankı yapıyor diyorsanız işaretlediğim alan sizde açıktır onu kapayınız.
Yankı engellemeyi kapatıyım mı açıyım mı ?

Yeni konular

Geri
Yukarı