Mikrofon Ayarları Nasıl Olmalı?

Nefrioble

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Youtube'da videolar çekiyorum. Videoyu çekerken OBS ile mi sese kazanç eklemeliyim yoksa edit yaparken Davinci Resolve ile bass mı eklesem daha iyi olur?

Mikrofon ayarları dedin de aklıma geldi söyleyeyim. Benim mikrofonu 20 TL'ye falan aldım eskiden ve Realtek HD Audio sürücülerini indirdim internetten. Sonra başlata ses yazdım ve sesden kayıt sekmesinde mikrofonuma girip geliştirmelerden gürültü tutma ve DC ofset iptalini işaretledim ve birkaç ayar yaptım bas ve ses düzeyinde mikrofonun şu an aşırı iyi mikrofonun sesi.

Mikrofon ayarları dedin de aklıma geldi söyleyeyim. Benim mikrofonu 20 TL'ye falan aldım eskiden ve Realtek HD Audio sürücülerini indirdim internetten. Sonra başlata ses yazdım ve sesden kayıt sekmesinde mikrofonuma girip geliştirmelerden gürültü tutma ve DC ofset iptalini işaretledim ve birkaç ayar yaptım bas ve ses düzeyinde mikrofonun şu an aşırı iyi mikrofonun sesi.

Aslında ben de bayağı bir ayar yapıyorum. Ondan taraf bir sıkıntım yok ama sadece sorayım dedim. Şu an edit yapıyorum ve edit programından bass eklediğimde sanki daha da bir güzel oluyor gibime geldi...
Ben de Sharkoon B1 kulaklık mikrofonu kullanıyorum. 200 liraya almıştım bir yıl önce. Özellikle mikrofonu için almıştım. YouTube'dan 700 liralık bir mikrofonla yayın yapan birini izleyince benimki daha da iyiymiş gibime geliyor hatta. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı