Mikrofon bası ayarı gözükmüyor

sametcanaydogdu

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Kulaklığı yeni aldım. Çok şiddetli bir cızırtı alıyorum mikrofondan. Önceki kulaklığımda da vardı fakat mikrofon basını kısınca gitmişti. Yeni kulaklığımda sadece USB girişi var. Mikrofon özelliklerine girdiğimde düzeylerde sadece mikrofon var bass ayarı yok. Anakart driver güncelledim. Hiçbir yerde çözüm bulamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kulaklık marka model Lutis Lunatic. Şunu farkettim ses denetiminde kayıttan yürüt kısmı altında mikrofon var açıyorum. Kendi sesimi dinletiyor ve oldukça kaliteli fakat Discord benzeri uygulamalarda ses kaydedicisinde çok bozuk.

Kulaklık marka model Lutis Lunatic. Şunu farkettim ses denetiminde kayıttan yürüt kısmı altında mikrofon var açıyorum. Kendi sesimi dinletiyor ve oldukça kaliteli fakat Discord benzeri uygulamalarda ses kaydedicisinde çok bozuk.
Discord, Skype gibi yardımcı ses kayıt/dinleme programlarında normal olarak olduğundan daha kötü çıkar.

Kulaklığ'ın ekolayzer, 7.1 surround, bass, gibi ayarlarını yapmak içinde Google'a "rgw9_comfort_ses_kontrol_programı" diye aratıp veya kulaklığın sitesindeki driverı indirip kurman yeterli.

Veya Realtek HD Audio yöneticisinden'de ayarlamalar yapabilirsin.

Aygıt yöneticisinden ses bölümüne gelip kulaklığı High Definition Audio olarak değiştiriniz.
Bu şekilde gözükmesi gerekmekte.

1601730502826.png

1601731142954.png

Son düzenleme:
Aygıt yöneticisinden ses bölümüne gelip kulaklığı High Definition Audio olarak değiştiriniz.
Bu şekilde gözükmesi gerekmekte.

Eki Görüntüle 689244

Yanıtınız İçin teşekkür ederim. Fakat tam olarak ne yapacağımı anlamadım. Daha detaylı anlatabilir misiniz rica etsem ?

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    4,2 KB · Görüntüleme: 1.137
Zaten High Definition Audio olarak seçili 7.1 driverını yüklediniz mi?
Kayıttan yürüt penceresinde Kulaklığınızın altında tam olarak ne yazıyor?

Eki Görüntüle 689260

High Definition Audio yazması gerekiyor
High Definition Audio yükleyemiyorum. Şu şekilde oluyor. En son attığım görselde mikrofon mute kaldırınca kendi sesimi gayet net ve temiz alıyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    7,9 KB · Görüntüleme: 862
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    9,1 KB · Görüntüleme: 709
  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    9,9 KB · Görüntüleme: 1.041

Geri
Yukarı