Mikrofon Cızırtı Sorunu

burak67

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, benim bir sorunum var. Benim mikrofonda cızırdama var ve horuldama var. Windows 7 Ultimate kullanıyorum. Asus P5Q ana kartım var. Örnek bir video atsam, sorunu anlarsınız zaten. Kesinlikle, Realtek'i yükledim ama malesef ses aygıtlarında mikrofona gelince jack olarak görüyor. Mikrofonlu kulaklığı daha yeni aldım, markası ise Polygold. PC'yi ise yeni formatladım bugün.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
@burak67 Bu sayfadan ses sürücünü güncel olacak şekilde indir, işletim sistemi ve 32-64bit seçeneğini düzgün işaretle; P5Q Driver & Tools | Motherboards | ASUS Global

Ve kullandığın mikrofonun modelini mutlaka belirt, aldığın yerden link at veya. Mikrofon ile alakalı bir durum mu anlayalım.

@burak67 Bu sayfadan ses sürücünü güncel olacak şekilde indir, işletim sistemi ve 32-64bit seçeneğini düzgün işaretle; P5Q Driver & Tools | Motherboards | ASUS Global

Ve kullandığın mikrofonun modelini mutlaka belirt, aldığın yerden link at veya. Mikrofon ile alakalı bir durum mu anlayalım.
Model bundan yanlız buradan almadım Polygold PG-6960 Mikrofonlu PC Bilgisayar Kulaklığı (Gamer Kulaklık) - Start Oyun Konsol ve Elektronik
Harici USB Jac Aldım Onunla Denedim Gene Aynı.

Aldığınız mikrofonun kalitesi düşük. Anakartınız da çok eski.
Başka bilgisayarda denedim ses mükemmel daha önce yokdu son 1 ay içinde oldu ney ve nasıl olduysa jak girişinden değildir diye tahmin ediyorum usb jac aldım denedim onda da ses aynı ses kartı desem seskartı sorunlu olsa hiç ses olmaz diye tahmin ediyorum siz daha önce böyle bir sorunla ile karşılaşmadınızmı sizce nedir realtek görmüyor videoda olduğu gibi

Mikrofon özellikleri > Geliştirmeler bölümündeki seçenekleri aktif etmeyi denedin mi? Geliştirmeler sekmesi çıkmıyorsa aktar.

mikrofon_gelistirmeler_sekmesi.png

Kullanılan ses yongasının kalitesine göre bu tip durumlar da yaşanabiliyor, sonradan taktığın harici USB ses kartı ne kadar kalitelidir bilemiyorum tabi. Sen bahsettiğim ayarları bir aktifleştir, haber et.

Mikrofon özellikleri > Geliştirmeler bölümündeki seçenekleri aktif etmeyi denedin mi? Geliştirmeler sekmesi çıkmıyorsa aktar.

Eki Görüntüle 319969

Kullanılan ses yongasının kalitesine göre bu tip durumlar da yaşanabiliyor, sonradan taktığın harici USB ses kartı ne kadar kalitelidir bilemiyorum tabi. Sen bahsettiğim ayarları bir aktifleştir, haber et.
Malesef bu ayarlar bende yok W7 Ultimate kullanıyorum
Aldığınız mikrofonun kalitesi düşük. Anakartınız da çok eski.

benim sorunum hala devam ediyor

VIA Audio Driver
miş realtek değilmiş windows 7 pro 32 bit yaptım fakat hala aynı sorunu yaşıyorum aklınızda bir çözüm varmı ?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı