Monterey Mikrofon erişimine izin verilmiyor

Makaleler
2
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba,
10400F - 1050 Ti sistemime OC ile Monterey yüklemesi yaptım. Grafik kartımı okuttum, sorunsuz çalışıyor. Ancak şu anki sorunum Discord uygulaması üzerinden ekran paylaşımı denediğimde istediği izni veremiyor olmam. Aynı şekilde, mikrofon iznini de veremiyorum “güvenlik ve gizlilik” sekmesinden. Aşağıya bırakacağım ekran görüntüsünde normalde uygulamanın görünmesi gerekirken bende bu olmuyor.
Bir başka sorun da bazı uygulamalar açılmıyor. Örneğin Discord uygulaması açılmıyor ancak onun Beta'sı olan Discord canary açılıyor. Bu sorun nasıl çözülebilir?
Son ekleme, yukarıda belirttiğim izin sorunu için Discord canary üzerinden ekran açmayı ve mikrofon açmayı denedim.

EC58E745-8910-4839-AD69-F53348E40BC6.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Discord Canary uygulaması açıkken etkinlik monitörüne girip Discord Canary'i bulun ve üstüne iki kez basıp sol alttaki örnek tuşuna basın.
0-png.1682588

Örnek tuşuna bastıktan sonra "Identifier" karşısındaki yazıyı buraya atın.
00-png.1682591

Normal Discord konusunda pek bir fikrim yok. Canary için de terminali açıp aşağıdaki kodu girip deneyebilirsiniz.
Kod:
tccctl --grant -b com.hnc.DiscordCanary -s kTCCServiceMicrophone

Normal Discord konusunda pek bir fikrim yok. Canary için de terminali açıp aşağıdaki kodu girip deneyebilirsiniz.
Kod:
Kodu birazdan deneyeceğim. Ekran paylaşımı için ne yapmam gerekiyor?

Kod:
Screenshot at Mar 12 14-58-45.png

@e.n.e.s

Son düzenleme:
Ancak şu anki sorunum Discord uygulaması üzerinden ekran paylaşımı denediğimde istediği izni veremiyor olmam. Aynı şekilde, mikrofon iznini de veremiyorum “güvenlik ve gizlilik” sekmesinden.
Hocam bu sorun kext kaynaklı da olabilir. Şaka gibi gelecek ama olabilir. Buna benzer bir durum yaşadım kext kurarak çözmüştüm. EFI Klasörünüzü atabilirmisiniz drive ile? Bir kaç şeyi kontrol edeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı