Mikrofon sesi kendiliğinden %40'a kısılıyor ve açılmıyor

Ripper112

Centipat
Merhabalar Technopat forum.

Size ilk konumda karşılaştığım ve çözümünü bulamadığım garip bir sorundan bahsedeceğim.
Aşağıdaki videodan da görebileceğiniz üzere mikrofon ses ayarı bazen kendiliğinden kısılarak %40'a sabitleniyor. Tekrar açabilmenin tek yolu ise mikrofonu denetim masasından devre dışı bırakıp tekrar etkinleştirmek oluyor. Ses kısılması her zaman olmuyor ama olmaya başladı mı durmak bilmiyor. 5-10 dakikada bir tekrarlıyor.
Aşağıda bilgisayarımın özellikleri var. Siz sormadan söyleyeyim, sorun acaba sürücü kaynaklı mı diye kafaya takıp, psikopatça bir günümü harcadım. Denemediğim versiyon kalmadı. Hatta başka anakart markaları için üretilmiş versiyonlarını bile denedim, çözüm bulamadım.
Sorun eskiden yoktu. Ne zaman başladı derseniz, bu Nahimic'li sürücüler ne zaman çıktıysa o zaman başladı derim. Çünkü eskiden nahimic logosu yoktu. Böyle bir sorunum da yoktu. O logo ne zaman, nasıl oraya geldi, Windows otomatik mi güncelledi sürücüyü anlamadım.

Not: Şu anda kullandığım sürücü anakartın sitesinde tavsiye edilen sürümdür.
PC özellikleri:
MSI B250M PRO-VDH (Realtek® ALC887 codec)
Intel i5 7600.
RAM 16 GB 2400 MHz.
RTX 2060.
SSD Samsung 960 Evo 250GB M.2.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ses simgesine sağ tık - ses ayarları - en altta ses denetim masası - kayıt - mikrofon - özellikler - geliştirmeler - tüm ses efektlerini engelle tikini işaretleyin - uygula - tamam.

1.

1.png

Alttan ses butonuna sağ tıklıyoruz.
2.

2.png

Açılan sekmeden ses efektini seçiyoruz.
3.

3.png

Ses efeti ne tıkladıktan sonra üstten kayıt butonuna basıyoruz.
4.

4.png

Sonrasında bu menüden mikrofonunuzu bulup çift tıklayın.
5.

5.png

Mikrofonunuzu seçtiğinizde gelişmiş butonuna tıklıyoruz.
6.

6.png

Ve son olarak resimdeki tik i kaldırıyoruz.

Geri
Yukarı