Mikrofon takılı değil hatası

Bir de hocam kayıtta boş yere sağ tıklayınca 2 şey var devre dışı bırakılmış aygıtları göster ve bağlantısı kesilmiş aygıtları göster diye ikisinde de tik var ama bağlantısı kesilmiş aygıtları gösteri kapattığımda mikrofon ve hat girişi gidiyor
Öyle olması microfonu görmediği anlamına geliyor. Otomatik olarak dijital ses Windows'un ekran sesini algılamaya ayarlı.
Dener misiniz?

1. Windows menüsünün sağ alt köşesinde, Ses Ayarları Simgesine Sağ Tıklayın.
  2. Yukarı kaydırın ve Kayıt Cihazları’nı seçin.
  3. Kayıt üzerine tıklayın.
  4. Listelenen cihazlar varsa, istediğiniz cihaza Sağ Tıklayın.
  5. Etkinleştir’i seçin.
  6. Ekranda herhangi bir yere sağ tıklamak ve. Devre Dışı Bırakılmış Cihazları Göster’i seçmek gerek.
  7. Oluşturulan listeden mikrofonu seçin.
  8. Özellikler’e tıklayın.
  9. Cihaz Kullanımı altında Bu Cihazı Kullan (Etkinleştir) öğesini seçin.
  10. Uygula ve Tamam’a tıklayın.

Birisi ses mikrofon giriş, birisi kulaklık olarak seçmediniz mi? Resim atarmısnız?

Hocam 2'sini de kulaklık seçmiştim ama siz deyince yeşili takıp kulaklık kırmızıyı takıp mik girişi seçtim ama yine işe yaramadı

Hocam mik sınama kısmında 2 şey çıkıyor şimdi giriş cihazını seçin mikrofon ve stereo karışımı diye 2'sini de denedim aam yine olmadı

Son düzenleme:
Sadece mikrifon seçip sınama yaptınız olmadı mı?

Yok hocam olmuyor niye anlamıyorum gece gece çıldırmak üzereyim ama şey fark ettim yeşil jak için kulaklık kırmızı için mik seçiyorum ama hat girişi yine takılı değil olarak gözüküyor mavi jak girişi var bir de oraya da mı bir şey takmamız lazım ama kulaklıkta sadece yeşil ve kırmızı var

Hocam yeşil kulaklık, kırmızı mikrofondur.

Hocam öyle yaptım ama bir türlü ses almıyor çıldıracağım vallahi ses ayarlarından giriş cihazını seç deyince stereo karışımı ve mikrofon çıkıyor mikrofon seçince müzik de açsam ses almıyor stereo seçince müziik açınca ses alıyor

Hocam yeşil kulaklık, kırmızı mikrofondur.

Hocam çok sağ ol bu arada kaç saattir uğraşıyorum yardımın için

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı