Mikrofon takılı değil hatası

BerserkSeverim

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar benim eski bir Gaming kulaklık vardı. Bayağıdır kullanmıyordum. Neyse şimdi kullanayım dedim. Taktım PC'ye ses çok iyi geliyor ama mikrofon çalışmıyor bir türlü. Telefona takıp denedim çalışıyor. Sorunun PC'de olduğunu anlayınca videolara falan baktım ama çözemedim. RGB'si için USB bir de bir yeşil bir kırmızı jak girişleri var. Ses efektine giriyorum. Kayıt kısmında mikrofon hat girişi ve stereo karışımı diye 3 şey var. Stereo karışımı çalışıyor ama mikrofonda ve hat girişinde takılı değil yazıyor takılı olduğu halde. Ayrıca ayarlardan ses bölümünde mikrofon sınama yerine bakıyorum. Müzik açtım ve birden orası artmaya başladı. Yani mikrofon benim sesi algılamak yerine PC'deki sesleri, müzikleri algılıyor araştırdım ama hiçbir şekilde çözemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha önce ayarlardan microfonu devre dışı bıraktınız mı? Veya devre dışı kalmış olabilir. Ayrıca bilgisayarınızın jac girişin de temassızlık olabilir.

Nasıl yani hocam? Yeşil jak girişini yeşil yere kırmızı jak girişini de kırmızı yere taktım.

Sanırım şunu demek istiyor. Kasanın ön kısmında jac girişleri ile arka jac girişlerinden bahsediyor.

Daha önce ayarlardan microfonu devre dışı bıraktınız mı? Veya devre dışı kalmış olabilir. Ayrıca bilgisayarınızın jac girişin de temassızlık olabilir.

Sanırım şunu demek istiyor. Kasanın ön kısmında jac girişleri ile arka jac girişlerinden bahsediyor.

Sadece arkada var

Kulaklık üstünde ses açma kısma var mı demek istedim oradan kapalı olabilir mi? Evet kasa önünde ve arkasında jackler mevcut onlara baktınız mı?

Hocam ses Full açık ses geliyor zaten ama mikrofon sınamada konuştuğum halde oynama olmazken müzik açınca o bar oynamaya başlıyor bende anlamadım nasıl çözeceğim?

Dener misiniz?

1. Windows menüsünün sağ alt köşesinde, Ses Ayarları Simgesine Sağ Tıklayın.
  2. Yukarı kaydırın ve Kayıt Cihazları’nı seçin.
  3. Kayıt üzerine tıklayın.
  4. Listelenen cihazlar varsa, istediğiniz cihaza Sağ Tıklayın.
  5. Etkinleştir’i seçin.
  6. Ekranda herhangi bir yere sağ tıklamak ve. Devre Dışı Bırakılmış Cihazları Göster’i seçmek gerek.
  7. Oluşturulan listeden mikrofonu seçin.
  8. Özellikler’e tıklayın.
  9. Cihaz Kullanımı altında Bu Cihazı Kullan (Etkinleştir) öğesini seçin.
  10. Uygula ve Tamam’a tıklayın.

Hocam ses Full açık ses geliyor zaten ama mikrofon sınamada konuştuğum halde oynama olmazken müzik açınca o bar oynamaya başlıyor bende anlamadım nasıl çözeceğim?

Öyle olması microfonu görmediği anlamına geliyor. Otomatik olarak dijital ses Windows'un ekran sesini algılamaya ayarlı.

Hocam jakları yerlerine taktığımda PC'de 2 kere bir şey açılıyor hangi aygıtı taktınız diye 2'sinde de kulaklığı seçiyorum onunla bir alakası olabilir mi bir de mavi jak girişi de var işe yararmı ayrıca kayıt kısmında üç şey var hat girişi mikrofon ve stereo karışımı. Stereo karışımı çalışıyor ama mikrofon ve hat girişinde takılı değil yazıyor @YunusEmre234 @HSENX @

Yeni konular

Geri
Yukarı