Mikrofondan gelen dip ses

kade

Hectopat
Makaleler
2
Merhaba. Elimde HyperX Cloud Stinger var. Mart ayında almıştım. Aldığım zaman ses kaydı yapmıştım test için. Sesim duyulmayacak kadar az geliyordu. Bilgisayarın ses ayarlarından "düzeyler" kısmına geldim. Mikrofon basını 30 yapmadan sesim çok az geliyor, 30 yapınca da sesimden çok dip ses geliyordu. Hâlâ da öyle. Daha önce USB girişli dandik ve ucuz bir kulaklık kullandım, onda böyle bir sorun olmamıştı.

Link çalışmıyor. Ancak onboard ses kartından daha iyi bir sonuç edebilceğini düşünüyorum. Oyun ve media seyretmek için ise yeterli. Ses kaydı, müzik yapacaksan durum değişir.
Kingston HyperX 7.1 AMP HX-USCCAMSS-BK Ses Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Bu link çalışıyor mu? Amacım ses kaydı ve müzik yapmak.
Duyduğunuz gürültü artabilir, ancak kulaklığı kasa üzerindeki jak girişine takarak deneyebilir misiniz? Tam olarak sebebini bilmiyorum ancak bu şekilde daha fazla ses alınabildiğine şahit oldum.
Ayrıca, Realtek Audio Console içindeki görüntüyü atabilir misiniz?
Eki Görüntüle 971845
Kasadaki jak girişine taktığım zaman mikrofondan dip ses değil, cızırtı geliyor. Kulaklıktan da aynı şekilde. Müzik dinlediğim zaman sesi mikrofona kadar ulaşıyor. Arka tarafa taktığım zaman böyle bir sorunla karşılaşmamıştım.
Ekran Görüntüsü (261).png
Ekran Görüntüsü (262).png

Ses ayarlarından mikrofon sesini yükselttiğinize emin misiniz?
Ekran Görüntüsü (263).png

Discord gibi haberleşme uygulamalarıyla kullanıyor musunuz? Kullanıyorsanız buradaki ses nasıl?

Ön porta takıp denediniz mi?
Discord kullanıyorum, sesim aynı çıkıyor. Ön porta takıp denedim, sonucu yukarıya yazdım.

Kingston HyperX 7.1 AMP HX-USCCAMSS-BK Ses Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Bu link çalışıyor mu? Amacım ses kaydı ve müzik yapmak.

Kasadaki jak girişine taktığım zaman mikrofondan dip ses değil, cızırtı geliyor. Kulaklıktan da aynı şekilde. Müzik dinlediğim zaman sesi mikrofona kadar ulaşıyor. Arka tarafa taktığım zaman böyle bir sorunla karşılaşmamıştım.Eki Görüntüle 972090Eki Görüntüle 972091

Eki Görüntüle 972086

Discord kullanıyorum, sesim aynı çıkıyor. Ön porta takıp denedim, sonucu yukarıya yazdım.
Daha önce dediğim gibi onboard dan iyidir.

Çok teşekkürler, cengover_ekin ve Femto hocalarımın cevaplarını da bekleyip tam bir karar vereceğim.
Bende daha düşük sayılabilecek bir anakart kullanıyorum ve böyle bir sorunum yok. Sorunun kulaklıktan ya da jak girişlerinden kaynaklandığını düşünüyorum halen, anakarttan değil. Güncel anakartların, stüdyo kalitesinde olmasa da normal bir kullanıcının her türlü ihtiyacını karşılacak kapasitede olduğunu düşünüyorum.

Biraz saçma olacak belki ama jak tam oturmuş mu yerine, kulaklığı uzun süre yarım kullanmıştım ben bu şekilde. Tam olarak ittirebilir misiniz arkada ya da önde?

Bende daha düşük sayılabilecek bir anakart kullanıyorum ve böyle bir sorunum yok. Sorunun kulaklıktan ya da jak girişlerinden kaynaklandığını düşünüyorum halen, anakarttan değil. Güncel anakartların, stüdyo kalitesinde olmasa da normal bir kullanıcının her türlü ihtiyacını karşılacak kapasitede olduğunu düşünüyorum.

Biraz saçma olacak belki ama jak tam oturmuş mu yerine, kulaklığı uzun süre yarım kullanmıştım ben bu şekilde. Tam olarak ittirebilir misiniz arkada ya da önde?
Daha fazla ittirilmiyor, tam ittirerek kullanıyorum.

@kade Önce 1. yazdığımı, sonra olmazsa 2. yazdığımı deneyebilir misiniz?

Hocam, bu fotoğrafta gördüğüm kadarıyla 192000Hz, onu 48000Hz değerine getirebilir misiniz?

Daha fazla ittirilmiyor, tam ittirerek kullanıyorum.
Hocam, şurada benzer bir mikrofon için bir düzeltme yöntemi var, onu deneyebilir misiniz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Hocam, şurada benzer bir mikrofon için bir düzeltme yöntemi var, onu deneyebilir misiniz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam, bu fotoğrafta gördüğüm kadarıyla 192000Hz, onu 48000Hz değerine getirebilir misiniz?
İkisini de denedim. Birinci yöntemde fark yok. İkinci yöntemde sesim çok ama çok az çıkıyor. Ayrıca "Gürültü Tutma" kutucuğuna tik attığımda sesim çok kötü çıkıyor.

İkisini de denedim. Birinci yöntemde fark yok. İkinci yöntemde sesim çok ama çok az çıkıyor. Ayrıca "Gürültü Tutma" kutucuğuna tik attığımda sesim çok kötü çıkıyor.
Bu görüntüdeki Exclusive Mode seçeneklerinin ikisini de kaldırabilir misiniz? Kulaklığın kendi uygulamasının ayarlarını görmüyor bunu kapatınca, Windows ayarlarından yapılıyor sadece.

Geri
Yukarı