Mikrofonlu kulaklığın mikrofonu çalışmıyor

TeknoSh

Centipat
Daha fazla  
Yeni bir mikrofonlu kulaklık aldım. Kulaklık kablosun tek takınca ses geliyor ama mikrofon kablosunu tek çalışınca mikrofon çalışmıyor. Yardım eder misiniz?

Laptopum tek jak var kulaklıklı mikrofonumda 2 jak kulaklık jakı ses veriyor, tek takınca ama onu çıkarıp mikrofon takınca sesim gitmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ses kartları çok pahalı şuan, kalitelileri bana gore 2 ring 3 ring dediginiz giristeki halkalarmı oluyor? Eğer oyleyse bendeki kulaklıklar 2 halkası var ucunda, bilgisayarda 3 takıyordum önceden kulaklığımın, ben sadece mikrofon jakı takıp mikrofonunu kullanırım sandım

120-150 TL civarında olanlar işinizi gayet görür. İçlerinde Realtek ALC çip oluyor genelde.

Kulaklık çıkışına, mikrofon jack'ı takarak mikrofonu kullanamazsınız.

Son düzenleme:
hocam cevaplar icin saolun benim durumum okdr yetmez kulaklıkta yeni aldım zaten yeni bir ama tek jaklı kulaklik alsam yada usb kulaklık alsam ek masraf çıkmadan kullanabilirmiyim kulaklikli mikrofonu

Benim laptopa 3 dişli tek jak alsam olur herhalde ya da dönüştürücü kurtarirmi elimdeki kulakligi.

Daha evvel laptop'ta 2 ringli TRRS denilen jack'lı kulaklık kullandıysanız, dönüştürücü işe yarar.

Ama bazı laptoplarda TRS dişi jack oluyor. O zaman işe yaramaz. Her halükarda ses kartı kullanmanız gerekir.

Hocam laptopta ses kartı var daha önce 3 dişli çalışıyordu. Benım jack değil.

Kullandım ama şöyle kullandım aldığım elimdeki kulaklıklı mikrofonun kulaklık jakı takınca 2 dişli ses geliyor ama onu çıkartıp yerıne 2 dişli mikrofon jakı takınca sesim bilgisayara gitmiyor bilgisayardaki mikrofon çalışıyor satıcıya sordum çalışır dedi mikrofon tek başına takarsan.

Hocam laptopta ses kartı var daha önce 3 dişli çalışıyordu. Benım jack değil.

Kullandım ama şöyle kullandım aldığım elimdeki kulaklıklı mikrofonun kulaklık jakı takınca 2 dişli ses geliyor ama onu çıkartıp yerıne 2 dişli mikrofon jakı takınca sesim bilgisayara gitmiyor bilgisayardaki mikrofon çalışıyor satıcıya sordum çalışır dedi mikrofon tek başına takarsan.

MIC girişi haricinde, mikrofon jack'ını kulaklık çıkışına taktığınızda çalışmaz.

Elinizde herhangi bir kablolu telefon kulaklığı varsa, laptop'un 3,5 mm jack'ına takıp deneyin. Çalışırsa dönüştürücü alırsınız. Çalışmazsa başka şansınız kalmıyor.

Geri
Yukarı