Çözüldü Monitöre takılan kulaklığın mikrofonu çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Osman Sert

Hectopat
Ben bir PC topladım. Monitöre HDMI ile görüntüyü aktariyorum, dolayısiyla ses de veriyor ve monitörümde kulaklık girişi de var. Ama Discord gibi uygulamalarda kulaklığın mikrofonu calismiyor. Yani bilgisayarım algilamiyor, ne yapmalıyım (bozuk olma ihtimaline karşı 3 farklı kulaklıkla denenmiştir). Çözümlerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Monitördeki çıkış sadece kulaklık için, mikrofon için değil.
Mikrofon için ayırıcı kablo alıp, kasadaki mikrofon için olan kısma takılması gerekir.
Mikrofon için ayırıcı kablo alıp, kasadaki mikrofon için olan kısma takılması gerekir.

Çözüm
Ben bundan aldım memnunum ama görüntü kirliliği oluyor.

Dark 4 Pin 3.5Mm Rca Stereo Dişi - 2 X 3.5Mm Stereo Erkek Fiyatı

Bunun yerine harici bir yaka mikrofonu alıp masaya görünmeyecek şekilde sabitlemeyi düşünüyorum. Bu kablo tamam iş görüyor ama çok uğraştırıcı oluyor, ve görüntü kirliliği oluşturuyor.

Son düzenleme:

Bu tarz ayırıclar standart mıdır? Cep telefonunda da kullandığımız standart 3.5 mm mikrofonlu kulaklıklarda da iş görür mü? Ben iki farklı kulaklığı direk bağladım PC'ye ama yalnızca ses alabildim. Mikrofonu kullanamadım. İşe yararsa bunlardan deneyeceğim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı