Mikrofonun sesi az iletmesi

carna54

Kilopat
Daha fazla  
Sorunu kısaca anlatayım. Toshiba Satellite bir laptop kullanıyordum. Ses kartı Realtek HD serisinden bir kart. Jak üzerinden hangi mikrofonu takarsam takayım ağzımın içine sokmadıktan sonra ses karşı tarafa gitmiyor verimli kullanamıyordum.

Bu mikrofonlara örnek: G230, HyperX Cloud, Boya M-1. Bir ay kadar önce H110M anakarta sahip bir sistem topladım ve ses kartı yine Realtek. Sorunum kaldığı yerden yeni sistemde devam etmekte. HyperX Cloud'u ağzımın içine sokmadığım sürece hiç bir ses karşıya iletilmiyor. Kulaklığı telefona taktığımda ise sorun ortadan kalkıyor.

Buradaki sorunun kaynağını ben çözemedim acaba elektriksel (topraklama) gibi bir problem yaşıyor olabilir miyim? Benzer problemler yaşayıp çözüme ulaşan varsa yahut fikri olan varsa yardım ederse sevinirim. Elektriksel olduğumdan şüphelenme sebebim telefona HyperX takılı haldeyken şarja taktığımda karşı tarafa rahatsız edici parazit benzeri ses gidiyormuş. Oturduğum bina yeni sayılabilecek bir bina. Sistem özellikleri gerekirse:
  • H110M
  • i5 7500
  • MSI 1060 3 GB
  • 8 GB 2133
  • 128 GB SSD
  • 600W PSU
  • Win10 64 orijinal
  • MSI Live Update üzerinden bütün sürücüler güncel.
Peşinen söyleme gereği duydum. Gürültü tutma, mikrofon dB arttırma gibi çözümlerle lütfen gelmeyin, zira dip sesten başka bir işe yaramıyor. Yazılımsal her şeyi denedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başka bir bilgisayara takıp deneme şansınız var mı bu cihazları?
Şuan için mümkün değil Recep Bey, ancak en kısa sürede test edeceğim; daha önce buna benzer bir problemle karşılaştınız mı?

Ekteki ekran görüntüsü: gürültülü ortamda, mikrofon ağzıma 1 santimetre uzaklıktayken; normal ses tonumda alındı.

peek.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı