Realtek ses kartında mikrofonun düzgün çalışmama sorunu

prex

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba! Kısa keseceğim, C-Media denen lanet bir ses kartına sahiptim. Onu çıkartım, anakarttaki ses girişlerini kullanacaktım çünkü kat kat daha iyi ve yüksek ses veriyordu Realtek. Her şey oldu, çok sevindim falan ama mikrofondan ses gitmiyor. Ön tarafa takılmıyor mikrofon, girmiyor. Arka tarafta da bazen full yeşil oluyor o ses seviye yeri, konuşmasam bile. Bazen ise hiç tık yok. Mikrofon normalde çalışıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
C-Media sürücüleri yüklü müydü? Çıkarttıktan sonra kaldırdınız mı? Realtek'e geçtikten sonra Realtek sürücülerini kurdunuz mu?

Evet. Realtek HD Audio'yu yükledim denetim masasında falan da gözüküyor ve açabiliyorum. Ama C-Media'nın da gözüküyor ama açılmıyor (denetim masasında olan şey). Sanırım SS atsam iyi olacak.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    10,3 KB · Görüntüleme: 28
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    2,6 KB · Görüntüleme: 22
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    2,9 KB · Görüntüleme: 27
  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    55,6 KB · Görüntüleme: 23
Ikisini de kaldirip sadece Realtek’i temiz ve bastan kurmayi deneyin.

Nasıl kaldıracağım? Yardımcı olur musunuz lütfen :(

Ikisini de kaldirip sadece Realtek’i temiz ve bastan kurmayi deneyin.

Denetim masasındaki "program ve özellikler" bölümünden C-Media'yı kaldır dedim ve işlemler yaptı. Sonra C-Media'yı yüklediğim zaman ekrana gelen "şimdi kapat" altında ise "sonra kapat" seçenekleri geldi. Sonra kapata bastım ve ekrana "mikrofon (Realtek...) Cihazı yükleniyor" gibi bir şeyler yazdı. Hemen gittiği için aklımda tutamadım. Ama yine çalışmıyor. Sanırım bilgisayarı kapatıp açmam lazım.

Dostum, öncelikle C-Media'yı komple kaldır ve yeniden başlat. Ardından da Realtek'i kaldır ve yeniden başlat. Bu ikisini temizce kaldırdıktan sonra Realtek'in güncel versiyonunu indirip kurulumdan sonra yeniden başlatıp dene.
Yaptım. Şuan hala aynı ama arkada Aygıt Kurulumu var 2 tane aygıt yükleniyor. Sanırım hoparlör ve mikrofonu yüklüyor ve çok yavaş. Yarım saat geçti hala yarıda değil.
Dostum, öncelikle C-Media'yı komple kaldır ve yeniden başlat. Ardından da Realtek'i kaldır ve yeniden başlat. Bu ikisini temizce kaldırdıktan sonra Realtek'in güncel versiyonunu indirip kurulumdan sonra yeniden başlatıp dene.
Bir şey değişmedi :( C-mediaya geri dönmek istemiyorum nasıl halledicem bunu mikrofon c-mediada çalışıyordu başka bilgisayarda da çalışıyor. Cihazımı görüyo discord. Discorddan ses testi açıyorum anlık bi hışırtı sesi gidiyor ve kesiliyor ve sonra bunu diyor.
Mikrofon takılı değilken takılı gözüküyor ve o yeşil olan ses seviyesi kısmı yine full dolu.
Arka panele takılı olan şeyler ön panelde takılı gözüküyor bir de ? :D Saçmalık! Mikrofon girişi gibi olan yere 2 kez tıklıyorum alttan uyarı çıkıyo ''Bu Aygıt Türü Desteklenmemektedir'' ne yapıcağımmm :(
Sorun hala var arkadaşlar yardımcı olur musunuz lütfen.
Kasanın arkasındaki girişleri kullanıyorum ama Realtek'de ön kısım olarak gözüküyor. Nasıl yapıcam ön girişleride denedim bir şey değişmedi. C-media kullandığımda hoparlörü tam soktuğumda jak girişine sisteme ses gidiyor ama hoparlöre gitmiyor. Böylede cızırtı yapıyo çok ama anakarttaki o ana yerlere katınca tam sokuyorum ses geliyor. Elektrikçiye götürsem tamir edebilir mi bozuk olduğunu düşünüyom anakarttaki arka jak girişinin.
Screenshot_1.png

Dosya Ekleri

• Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    12 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı