Millenicom 100 Mbps yerine 52 Mbps veriyor

Ali Pınar

Kilopat
Makaleler
1
Herkese merhaba. Kısa bir süre önce Millenicom'a geçtim. 100 Mbps paketini aldım fakat şu an kablosuz üzerinden aldığım hız 52 Mbps. Modem hat değerleri sandığım şeyi paylaşıyorum. İncelerseniz sevinirim.
1597505259273.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Şirketler size interneti "X Mbps'e kadar" diye satarlar. 100 Mbps diye her zaman 100 Mbps alacağınızın garantisi yoktur. Evde internet kullanan kişi sayısını azaltarak ve kablolu bağlantı kullanarak verimi arttırabilirsiniz. Akşam saatlerinde yoğunluk azalacağından biraz daha yüksek hızlar alabilirsiniz.

Kablosuz üzerinden düşük hız alman modeme ve çevredeki sinyal kirliliğine bağlı. Hat değerini atmana gerek yok.
Ethernet ile deneyip sonuçları atacağım. Fakat biz en son 6 yıl önce kablolu internet kullandığımız için kullanacağım kablo çok eski olabilir. Bunun bir sakıncası var mı? İkinci olarak sinyal kirliliği büyük bir ihtimal var haklısınız. Sinyal kirliliğini modem üzerinden ölçebilir miyim?
Attığın görsel xdsl verileri yok sadece ne kadar veri indirdiğinin verisi var. Hattın 100 mbps ise 5ghz veya kablo ile dene.
İstediğiniz görseli nereden atabilirim? İkincisi 5 GHz yok sadece 2.4 GHz var.
Şirketler size interneti "X Mbps'e kadar" diye satarlar. 100 Mbps diye her zaman 100 Mbps alacağınızın garantisi yoktur. Evde internet kullanan kişi sayısını azaltarak ve kablolu bağlantı kullanarak verimi arttırabilirsiniz. Akşam saatlerinde yoğunluk azalacağından biraz daha yüksek hızlar alabilirsiniz.
Böyle olacağını tahmin etmiştim. Özellikle müşteri hizmetlerine sormuştuk ve onlar da 100 Mbps olmasa bile en az 95 Mbps verebileceklerini söylemişlerdi.
Altyapınız desteklemiyor olabilir.
Olamaz. Çünkü almadan önce sitelerinden test yaptık ve desteklemese niye bize 100 Mbps satsınlar ki :D

Geri
Yukarı