Millenicom aldıktan sonra hız düşüşü

• Konuyu başlatan Aija
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 1B

Aija

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yıllardır TTNET kullanan birisiyim ve ilginç bir şekilde asla kopma ve hız problemi gibi sorunlar yaşamadım. Daha sonra 31 Ekim'de TTNET'te ki taahhüttüm bitti ve fiyatlardan dolayı Millenicom'a geçiş yaptım. Altyapım VDSL2 gözüküyordu ve 100Mbit'lik paketi satın aldım, daha sonrasında aboneliğim başladığımdan beri Max 35 - 40Mbps download hızı görebildim fakat upload hızım hep 7-8 Mbps olarak gözüküyordu.

Daha sonra sık sık kopma problemleri yaşamaya başladım ve firma bana port kutusuna kadar sorunsuz 100Mbit hızın geldiğini söyledi, bunun üzerine ücret karşılığında ekip talep ettim ve ölçüm yaptıklarında port kutuma 90Mbps hız gelirken daireme 35 Mbps hız geldiğini gördük. İç tesisatımın sorunlu olduğunu söylediler fakat bunu kendilerinin yapamayacağını elektrikçi çağırmam gerektiğini söylediler.

Ben TTNET kullanırken 35Mbit'lik bir paket kullanıyordum fakat 35 Mbps hızı görebiliyordum ve hiç kopma problemi yaşamıyordum durup dururken iç tesisatım bozulabilir mi? Apartmanın içindeki duvarlardan görünür bir şekilde kablo çektirmeye kalkarsam yönetici izin vermiyor dairemdeki duvarın içinde bulunan iç tesisatı nasıl değiştirebilirim?

Ayrıca altyapımı farklı firmalardan sorguladığımda hep 100 Mbit VDSL gösteren siteler artık Max 16 Mbps ADSL gösteriyor, uzun oldu farkındayım fakat yardımcı olun lütfen kafayı yemek üzereyim.

İlk olarak hat değerlerinizi atın hocam ve paketiniz nedir?

Son cümlenizde 16 Mbps ADSL sorgulama yapınca çıkıyor demişsiniz, VDSL port kalmamış.

Kullanmış olduğum paket Yalın 100Mbit Vdsl ve modem arayüzünde ki xDsL istatistiği

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    45,1 KB · Görüntüleme: 67
Kardeş altyapı Türk Telekom ama altyapı çalışmalarından nefret ediyorum. Ben TurkNet kullanıcısıyım. Altyapı iyiyse iyi kötüyse kötü oluyor her şey mevcut alt yapıya bağlı. Max desteklediğiniz hız neyse hemen biraz altını alın en azından kopmalar olmaz. Bende de çok oldu bu son çare tarife hızını düşürmek oldu. 42Mbps destekler çıkıyor, testte Max 38Mbps download çıkıyor. Ondan 24Mbps'e düşürdüm hızımı bunu da Türk Telekom'la konuşarak yaptım. Mevcut paketim 35Mbps kullandım. En azindan kopmalar azaldi düzeldi yani.

Hattınız 54 Mbps destekliyor hocam ve size 42 Mbps tanımlamışlar. Bu da yaklaşık Speedtest'te en az 35-40 Mbps eder. Yani boşuna 100 Mbps paket kullanıyorsun ve fazla para ödüyorsun.
Port kutuma cihaz bağlayıp ölçüm yaptılar hattıma 90mbps hız geliyor sadece benim daireme gelmiyor yani söylediğiniz yanlış, iç tesisatımda problem var.

Port kutuma cihaz bağlayıp ölçüm yaptılar hattıma 90Mbps hız geliyor sadece benim daireme gelmiyor yani söylediğiniz yanlış, iç tesisatımda problem var.

Yanıldığım için çok sevindim. Ne mutlu yüksek hıza sahipsiniz o zaman. İnşallah en kısa sürede iç tesisat onarılır ve yüksek hızla kullanabilirsiniz. Bu arada yanıldınız dediniz, "Max desteklediğiniz hız neyse hemen biraz altını alın en azından kopmalar olmaz." demiştim. Bu yanlış evet doğrusu ne kadar hız alabiliyorsanız ve alt yapınızın verimine durumuna göre hızını seçersiniz. Bunu söylemeliydim. Çok sevindim. Şimdiden iyi günlerde kullanın. Bu arada TurkNet'de iyidir, tek sorunu doğrudan müşteri hizmetleri ile muhatap olamıyorsun sadece uygulamadan oturum açıp arıza bildirimde bulunup oraya arızayı açıklayarak yazıyorsun, müşteri temsilcisi gerekli bulursa seni arıyor yoksa oluşturulan arızaya yazıyla cevap veriyor, başka bir sorunu yok, yine sınırsız ve taahhütsüz. Hayırlısı olsun 🙏🏻

Yanıldığım için çok sevindim. Ne mutlu yüksek hıza sahipsiniz o zaman. İnşallah en kısa sürede iç tesisat onarılır ve yüksek hızla kullanabilirsiniz. Bu arada yanıldınız dediniz, "Max desteklediğiniz hız neyse hemen biraz altını alın en azından kopmalar olmaz." demiştim. Bu yanlış evet doğrusu ne kadar hız alabiliyorsanız ve alt yapınızın verimine durumuna göre hızını seçersiniz. Bunu söylemeliydim. Çok sevindim. Şimdiden iyi günlerde kullanın. Bu arada TurkNet'de iyidir, tek sorunu doğrudan müşteri hizmetleri ile muhatap olamıyorsun sadece uygulamadan oturum açıp arıza bildirimde bulunup oraya arızayı açıklayarak yazıyorsun, müşteri temsilcisi gerekli bulursa seni arıyor yoksa oluşturulan arızaya yazıyla cevap veriyor, başka bir sorunu yok, yine sınırsız ve taahhütsüz. Hayırlısı olsun 🙏🏻
Yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkür ederim, iç tesisatım değiştikten sonra 80-90 mbps'leri görürsem ve ufakta olsa kopma yaşarsam dediğiniz gibi gelen hızın biraz altını alıp sınırlandırabilirim. TurkNet ve Millenicom konusunda çok kararsız kalmıştım ve Millenicom'a iten tek şey canlı müşteri desteği ve whatsapp müşteri hattı oldu. Lakin her şeye rağmen sorunum düzelmezse sınırsız ve taahhütsüz olduğu için TurkNet'e geçiş yapabilirim :)

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı