Millenicom değerlendirme

demircay

Kilopat
Makaleler
1
Selamlar, an itibari ile ben de Millenicom kullanmaya başladım. Süreci biraz anlatmak istiyorum. Müşteri hizmeti merkezini aradım ve aklıma takılan bütün soruları a'dan z'ye hiç çekinmeden sordum. "TurkNet gibi yeni bir zammın gündemde olmadığını, şu anki fiyatların güncel fiyat olduğunu" söylediler. Kaydımı oluşturdum. Belli başlı evraklar geldi e-postama. Onları dijital ortamda imzalayıp mail olarak kendi maillerine ilettim. Fakat mail olarak iletmek yetmiyor. Belgelerin çıktısını alıp, imzalayıp, UPS kargo ile ücretsiz bir şekilde onlara kargolamak gerekiyor. Fakat mail olarak yollarsanız da internetiniz açılıyor onu da belirteyim. Evrakları yolladıktan sonra aradım ve yolladığımı belirttim. "Tamamdır kontrol edildikten sonra bilgilendirileceksiniz" dediler. Ben sabırsız ve aceleci olduğum için onların aramasına fırsat bırakmadan tekrar aradım. Belgelerin onaylandığını ve işleme koyulduğunu söylediler. Bu arada, belgeler onaylandıktan sonra sizi 212'li bir numara arıyabilir. Millenicom'un numarasıdır o. Eksik belge vs. derse aldırış etmenize şu anlık gerek yok, belgeler somut olarak ellerine ulaşmadığı için otomatik olarak arıyormuş. Bu süreç kısa bir süreçti. TurkNet'e iptal isteğimi de millenicom iletti, bütün iptal süreci millenicom tarafından yönetildi ben uğraşmadım. Toplamda 2.5 gün geçti ve internetim kullanıma açıldı. Kurulum için gerekli olan kullanıcı adı ve şifre telefonunuza sms olarak geliyor. Mail'e gelmiyor. Modem arayüzünüze girip, ilgili alanları doğru şekilde dolduruktan sonra modem'e reset atıp interneti kullanmaya başladım. TurkNet'e göre ping artışım oldu. 5'ten 7'ye yükseldi. Yükleme hızım aynı, fakat TurkNet'te steam üzerinden 9la indirirken Millenicom ile şu anlık 11le indiriyorum. İndirme hızım TurkNet'te 72'ken Millenicom'da 88. Sormak istediğiniz sorular var ise, bilgim kadar yardımcı olmaya çalışırım.

Geri
Yukarı