Millenicom Rezaleti

Mehmedovskii

Kilopat
Daha fazla  
Anlamıyorum hocam ya yemin ediyorum anlamıyorum artık. İnternet servis sağlayıcısı olmanın ilk şartı vatandaşı oyalamak ve müşteriyi mağdur etmek olduğunda artık %100 eminim. Kısaca özet geçeyim; TTNET aboneliğimin taahhüt süresi 2 Ağustos itibariyle doluyor. Temmuz'dan beri internette alternatif ISS'lere bakıyorum. (Malum TTNET fiyatları 2 kat artırdı. ) İlk düşündüğüm firma TürkNet oldu lakin canlı müşteri hizmetlerinin olmayışı ve sorun-tespit-çözüm süreçlerinin bazen haftalarca sürdüğünü görünce 25 Temmuz'da Millenicom'a başvurdum ve çilem başladı. Evraklar 10. Günde geldi. İmzalar atıldı modem alındı. Araya bayram girdi vs. 17.08.2019 itibariyle Millenicom tarafından arandım. Yok efendim 'evrak hatası yüzünden abonelik işlemleriniz iptal edildi, isterseniz yeni bir abonelik işlemi başlatalım' dediler. Nasıl iptal oluyor evde verdiğiniz modem ve evraklar bile duruyor. Yok baştan yapacağız işlemleri vs. benim şarteller attı. Sinirden konuşamadım, gerçi konuşsam mahkemelik olurdum muhtemelen. İmza atılıyor, modem alınıyor, 11 gün sonra evrak hatası olduğunu beyan edip, iptal ediyorlar. Gel de çıldırma😤. Bunların yüzünden 150 TL TTNET'e ödemek zorundayım. Telefonda "ifindım taahhütunuz bitmadan geçersinız merak etmayın in fazla on baş iş gunı surer" demeyi biliyorlar. Gece gece çıldırttılar, duvarları yumrukluyorum sinirden. Uzak durun hocam, aman diyeyim uzak durun!
Elon Musk reis bizi ancak sen kurtarırsın bunlardan. Şu uzaydan internet verme olayını destekliyoruz arkandayız. Bu kan emici kenelerden inşallah senin sayende kurtulacağız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bulunduğum ilde maalesef alt yapısı yok. Anlamadığım uydudan vermiyor mu ? Çanak-alıcı yoluyla , alt yapı ne iş ?
Hayır uydudan değil :)

Uydunet, Kablo TV altyapısı üzerinden bilgisayarınıza bağlanan bir modem vasıtasıyla telefon hattına ihtiyaç duymadan internete bağlanmanızı sağlayan bir sistemdir. Günümüzde Uydunet olarak bilinen Kablonet (KabloInternet), KabloTV şebekelerinin bant genişliği ve iki yönlü iletişimde altyapı üstünlüğüyle internet, data ve interaktif hizmetlerde de rakipsiz bir altyapıya sahiptir.

Uydunet, Kablo Net' te erişim Kablo TV altyapısı üzerinden gerçekleştirildiği için, internet hızınız ve ping süreleriniz mesafe ya da kötü hava şartlarından etkilenmez. Fiber altyapıya sahip olmayan sistemler de mesafe arttıkça internet hızınız kalitesizleşir ve ping sürelerinde artma meydana gelir.

Uydunet, Kablo internet bağlantınız Kablo TV altyapısı üzerinden gerçekleştirilir. 22 kentte Kablo TV hattı üzerinden internet hizmeti sunulmaktadır. Kablo TV şebekesi olmadan Uydunet ve Teledünya gibi Türksat A.Ş.''nin diğer hizmetlerinden faydalanamazsınız.

Uydunet, Kablo TV altyapısı üzerinden bilgisayarınıza bağlanan bir modem vasıtasıyla telefon hattına ihtiyaç duymadan internete bağlanmanızı sağlayan bir sistemdir. Günümüzde Uydunet olarak bilinen Kablonet (KabloInternet), KabloTV şebekelerinin bant genişliği ve iki yönlü iletişimde altyapı üstünlüğüyle internet, data ve interaktif hizmetlerde de rakipsiz bir altyapıya sahiptir.

Uydunet, Kablo Net' te erişim Kablo TV altyapısı üzerinden gerçekleştirildiği için, internet hızınız ve ping süreleriniz mesafe ya da kötü hava şartlarından etkilenmez. Fiber altyapıya sahip olmayan sistemler de mesafe arttıkça internet hızınız kalitesizleşir ve ping sürelerinde artma meydana gelir.

Uydunet, Kablo internet bağlantınız Kablo TV altyapısı üzerinden gerçekleştirilir. 22 kentte Kablo TV hattı üzerinden internet hizmeti sunulmaktadır. Kablo TV şebekesi olmadan Uydunet ve Teledünya gibi Türksat A.Ş.''nin diğer hizmetlerinden faydalanamazsınız.
Ayrıca yayını da çanaktan vermez klasik eski uydular gibi, kendi altyapısı vardır, evlerde priz ve telefon girişi yanında yuvarlak bir çıkış daha olur bizim binada var yani öyle diym altyapı da var 100mbps rahatlıkla kullanabiliyorum.

Ayrıca yayını da çanaktan vermez klasik eski uydular gibi, kendi altyapısı vardır, evlerde priz ve telefon girişi yanında yuvarlak bir çıkış daha olur bizim binada var yani öyle diym altyapı da var 100mbps rahatlıkla kullanabiliyorum.

Kalın bir kablosu vardır televizyona giren yada uydu alıcıya giren lnb kablo gibi, modeme de o girer.

Konu sahibi olarak konuyu yeniden hortlatacağım. Millenicom işi tamamen iptal oldu. Bugün kargoyla modemlerini postaladım.Ve tekrardan 25 Temmuz sabahına döndüm.Alternatif ISS arayışları. Türknet ve Netspeed arasında kaldım. Alt yapım 54mbs'yi destekliyor her ikisinde de.Fiyatlar da aynı. +50 mb/s hız dersem ikisinde de aşağı yukarı aynı olacak.
TTNET'e 100-150 TL arasında bir fatura ödeyeceğim. Zira taahhüt bitti ve kapattırmazsam giderek daha da kabaracak fatura.(Millenicom'da iptal ettirmeyin 1 haftaya geçersiniz demişti.). Yeşillendirin beni efenim:
hat degerleri.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı