Millenicom download hızları düşük

burakemre04

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar iyi akşamlar. Sorum şu: Dün Millenicom fiber internet için başvuru yaptım ve az önce görevli arkadaş geldi ve kurdu. Sağ olsunlar çok kısa sürede gelip kurdular. Yaklaşık 1 saat falan oldu. Paketim 35 Mbps download, 6 Mbps upload. Wi-Fi ile PC'den bağlandım. 5 diş çekiyor. 1 ay sonra falan Ethernet kablosu ile bağlayacağım. Sorun şu; hız testi yaptığım zaman upload 7-8 Mbps çıkıyor çok iyi ama download 13-14 çıkıyor. Oyunda ping değeri güzel. Download neden bu kadar çıkıyor? Kablo yerine Wi-Fi ile bağlandığım için elbet hız daha düşük çıkar ama hemen hemen 20 Mbps daha düşük. Yeni bağlandığı için midir öyledir, başka sebep mi vardır bilemiyorum. Kablo ile bağlandığım zaman tam hız alır mıyım? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bağlantıyı hangi kanaldan sağlıyorsun 2.4 Ghz mi? Farklı cihazlardan denedin mi? Kablolu bağlantı sağlayıp test etmeniz gerekiyor tam sonuç için, kablosuz bağlantıda anlaşılamaz maalesef.

Arkad
Millenicom'un Wi-Fi hizmeti yok.
Arkadaş Millenicom ev internetine kablosuz bağlanınca hız çok düşük çıkıyor demiş.
Bağlantıyı hangi kanaldan sağlıyorsun 2.4 Ghz mi? Farklı cihazlardan denedin mi? Kablolu bağlantı sağlayıp test etmeniz gerekiyor tam sonuç için, kablosuz bağlantıda anlaşılamaz maalesef.
PC'im Kasa olduğu için 2.4 GHz girişi olan USB girişine USB WiFi alıcısı taktım. Şuanda farklı ilde ki evimde olduğum için kablom yok. 1 ay sonra evime dönüp Cat5 kablo ile bağlantı yapacağım. Aklımı kurcalayan şey, upload hızı çok iyi seviyede. Paket 6mbps ama az önce 9mbps çıktı testte. Ping de iyi ama downloadın düşük olması kafamı kurcalıyor. Kablo ile bağlandığım zaman sonucu buraya yazacağım.
Millenicom'un Wi-Fi'si kötü. 80 Mbps downloadım var. Wi-Fi ile 30 Mbps alıyorum, Ethernet ile 80.
Şuan da mecburen Wi-fi ile bağlanıyorum. 1 ay sonra kablo ile bağlandığım zaman sonucu buraya yazacağım. Cevaplarınız için teşekkürler.
Yanlış anlaşıldım sanırım. Verdikleri modemden dolayı Wi-Fi kötü sonuç veriyor.
Millenicom dan modem almadım, evimde Türk Telekom VDSL modem vardı onu kullanıyorum. Acaba modem de sorun varsa nasıl anlayabilirim ?

Arkadaş Millenicom ev internetine kablosuz bağlanınca hız çok düşük çıkıyor demiş.

Ben de Millenicom kullanıyorum ve kablosuz test sonucum aşağıda;

1609785064621.png

Sizdeki sorun modem, cihaz ya da hat kapasitesi ile kaynaklı bir durum. Millenicom'un kablosuz hizmeti kötü diye bir şey mümkün değil olamaz, kulağa aşırı komik geliyor ayrıca.

Ben de Millenicom kullanıyorum ve kablosuz test sonucum aşağıda;

Eki Görüntüle 816704

Sizdeki sorun modem, cihaz ya da hat kapasitesi ile kaynaklı bir durum. Millenicom'un kablosuz hizmeti kötü diye bir şey mümkün değil olamaz, kulağa aşırı komik geliyor ayrıca.

İlginçtir ki uploadım seninkinden daha yüksek. Modem de veya başka bir şeyde sorun olsa uploadım da düşük çıkmaz mıydı? Veya ping de yüksek çıkmaz mıydı? Bu konularda biraz bilgisizim de.

Yeni konular

Geri
Yukarı