Millenicom düşen internet hızı

Pemain

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Millenicom 100Mbps internet paketini kullanıyorum fakat altyapım 64 Mbps destekliyor. 100Mbps almamın sebebi ise alabileceğimin en yükseğini almak ki öyle de oluyor, normal şartlarda 74-75 Mbps kullanıyorum. Şimdi gelelim benim hız düşüklüğüne. Geçen haftadan beri her gün en az 1 kere internetim 5 Mbps'nin altına düşüyor. Garip olan sabah, öğle saatlerinde düştüğünde modeme reset attığımda genellikle sorun düzeliyor fakat akşam olduğunda kesinlikle düzelmiyor. Müşteri hizmetlerini aradığımda doğru düzgün bir cevap alamadım. Sürekli hiçbir şey bilmeyen, sadece modemin fişini çekip taktıran kişiler geliyor karşıma. Bu sorun için bir de size danışayım dedim. Zaten büyük ihtimalle ay sonunda ayrılıp Türk Telekom veya Kablonet'e geçeceğim.

1617137818682.png

Akşam saati olduğu için dediğim gibi şu an böyle.
Düzenleme: Şu an tekrar kontrol ettim altyapıyı 11 Mbps çıktı garip bir şekilde 64 Mbps'di. Nasıl oldu niye oldu ne yapacağım nasıl yapacağım hiçbir fikrim yok.

1617138539448.png

(Saha dolabı 220 metre kadar yakınımda var)

Son düzenleme:
Bende de böyle bir sorun vardı kendi altyapılarında sorun olmadığını belirttiler kendi kablomu kontrol ettiğimde koptuğu için hız düşüklüğü olduğunu fark ettik nasıl oldu bilmiyorum ama kabloyu değiştirip düzelttim.

Hocam çok büyük geçmiş olsun milenicom pişmanlıktır. Sürekli benim başımada aynı olaylar geliyordu. Uploadda sürekli problem yaşıyordum. İlgilenen bir Allah'ın kulu olmadı. En kesin çözüm ilk fırsatta ayrılmaktır.

Hat değerlerini atar mısın?

Modemin arayüzünden bakılanlar mı onlar?
1617138744675.png
Hocam çok büyük geçmiş olsun milenicom pişmanlıktır. Sürekli benim başımada aynı olaylar geliyordu. Uploadda sürekli problem yaşıyordum. İlgilenen bir Allah'ın kulu olmadı. En kesin çözüm ilk fırsatta ayrılmaktır.

Bende ayrılmayı düşünüyorum zaten de hangisine geçeceğim konusunda da karasızım.

Hat zayıflaman iyi. SNR değerin kabul edilebilir seviyede fakat 3 saat için 8000 tane hata almışın bu iyi değil. Hattında sıkıntı olma ihtimali var. Ve ya saha dolabına çok fazla yüklenme oluyor. Hızını 60-70 arasına düşürsünler bir de öyle dene sorun olmazsa öyle kalsın. Sorun hala devam ederse Millenicom kaynaklı olabilir.

Bu konuyu birazcık hortlatacağım aynı durumu bende yaşıyorum önceden ADSL TurkNet kullanıyordum çok nadir bu durumu yaşıyordum ama VDSL Millenicom'a geçtikten sonra günde 5-6 defa hızım 1 mgbitin altına düşüyor modemi resetleyince hız tekrar düzelip 47 mgbite çıkıyor altyapımda 47 mgbiti destekliyor yardımcı olabilecek varsa çok memnun olurum sıkıntı bende mi altyapıda mı?
1660796431848.png

@Patrixcs

Son düzenleme:

Geri
Yukarı